Milyen időszakokat vehetnek figyelembe a nyugdíjhoz?
Megkaptam a végzést a 40 éves nyugdíjamhoz. Sajnos szomorúan vettem tudomásul,hogy a Gyes idejét helytelenül adták meg. A cég kifizető hely volt,ezért ők küldték számomra a pénzt. Passzív volt a jogviszonyom egy pár hónap után. Lányom 6.hóban született. Én ettől az időponttól kaptam az ellátmányt, ők mégis 10 hótól igazolták. Második gyermekem két év múlva született, így folyamatosan otthon maradtam vele. Mikor második gyermekem két éves lett,dolgozni mentem amit levélben jeleztem is volt munkahelyem felé, így utána már nem kaptam ellátást. A munkahely mégis úgy igazolta le mintha már lányom hét hónapos korától dolgoztam volna. Felvettem velük a kapcsolatot,de mit tehetek ha nem találják meg a többi dokumentumot ami igazolja az állításomat? A másik gondom az, hogy a Téglaipari vállalat becsődölt mikor ott dolgoztam. Engem két évig megtartottak, mert ott voltam a gyárban és a maradék őröknek bérszámfejtettem és bemutattam a gyárat ha jöttek az új tulajjelöltek. A cég nem fizetett utánam az államnak. Én találtam egy átlagbérről szóló igazolást, amit a Munkaügyi hivatalnak adtak ki, ezt be is küldtem, de mivel nem fizettek utánam nem akarják elismerni a jövedelmemet, csak az éveimet. Itt mit tehetek?

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
A leírtak alapján nem lesz egyszerű igazolnia a kérdéses időszakokat, ha nem állnak az Ön rendelkezésére a kifizetéseket igazoló okiratok. Miután a családtámogatási ellátásokkal kapcsolatos feladatok és nyilvántartások idén ismét visszakerültek az ONYF-hez (vagyis új nevén a Nemzeti Családtámogatási és Társadalombiztosítási Hivatalhoz), érdemes bemennie az ügyfélszolgálatukra és ragaszkodnia ahhoz, hogy - miután a kérdéses időszakokra vonatkozó gyermekellátási bizonylatokat a hivatalnak kötelessége őriznie -, keressék elő a dokumentumokat (egy próbát megér…). Az elérhetőségeket innen indulva találja meg.
A második ügyben (téglagyár) elismerték a szolgálati idejét, ha jól értem, viszont nem ismertek el arra az időszakra jövedelmet, mert a később becsődölt gyár nem fizetett az Ön bére után nyugdíjjárulékot. A Tny. 37.§ (3) bekezdése szerint ha a biztosítás ténye, illetőleg a biztosítással járó jogviszony időtartamára vonatkozó adatok a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv és az egészségbiztosítási szerv (a társadalombiztosítási igazgatási szervek) nyilvántartásaiból megállapíthatók, azonban a nyugdíjjárulék levonásának ténye - a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv által beszerzett - a 43. § (2) bekezdés a)-b) pontok szerinti okiratok (igazolások) alapján sem állapítható meg, vagy az okiratok (igazolások) hiányában, illetőleg a foglalkoztató megszűnése miatt nem bizonyítható, a nyugdíjjárulék levonását vélelmezni kell. Erre a rendelkezésre hivatkozzon a fellebbezésében, hangsúlyozva, hogy a munkáltató mulasztásáért a jóhiszemű munkavállalót nem terhelheti felelősség.
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a [email protected] címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László.
Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Antalóczy Adrienn válaszol.
Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ.
A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus és a Saldo Zrt segít.
HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot.
Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol.
Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel
Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Saldo Zrt válaszolja meg.
Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg.
Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet.
Közszolgálati kérdésekkel kapcsolatban Dr. Hódosi Anikótól kérdezhet.
Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol.
HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.