Mit tehetek, ha nem kaptam meg a jubileumi jutalmam?
Óvodapedagógus vagyok. Az idén július 1-én volt a 25 éves jubileumom. Ezt még tavaly december elején jeleztem a munkáltatóm felé, hogy ezt vegyék figyelembe az idei év költségvetés-kalkulálásánál. Akkor ígéretet kaptam erre. Július hó eltelt, és nem kaptam meg a jubileumi juttatásom. Azóta többször felkerestem a munkáltatóm, s jeleztem felé igényemet. Mindig azt a választ kaptam, hogy: " Nincs pénz!" Meddig mehet ez? Tudom, hogy 3 után ez elévül. Mit tehetek? Van-e más megoldás, mint a munkaügyi bíróság?

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
Az igény azon a napon válik esedékessé, amikor a jogszabály szerinti feltétel bekövetkezik: a 25 év, 30 év, 40 év közalkalmazotti jogviszonyban töltött idő letelik, az esedékesség időpontja pontosan, naptár szerint meghatározható a fenti dátumokban.
A jubileumi jutalom kifizetését tekintve az általános szabályok szerinti munkabértől nem különbözik, a jogosító feltétel bekövetkezését követően a munkáltató köteles a közalkalmazott külön felszólítása nélkül azt megfizetni. Ha kötelezettségének nem tesz eleget, a közalkalmazott ezzel kapcsolatos igényét elévülési időn belül érvényesítheti. A hatályos Mt. és a Kjt. rendelkezései szerint a perbeli igény elévülése az esedékességkor kezdődik. (31/2018. számú munkaügyi elvi döntés)
A jogi lépések megtétele előtt javaslom a munkáltatójával a helyzet békés rendezését.
Munkajogi problémája van? Munkavállalóként használja ügyvédkeresőnket!
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a [email protected] címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László. Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Andirkó Balázs István LL.M. ügyvéd válaszol. Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ. A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus segít. HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot. Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol. Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Cserép Zoltán öngondoskodási szakértő válaszolja meg. Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg. Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet. Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol. HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Férjem munkahelyén 8 ugyanazon pozícióban (block leader) lévő munkatárs közül 4 főt elbocsátanak, mert a cég csökkenti a termelést. Férjem... Teljes cikk
Április 2-án volt az utolsó munkanapom. Szeretném tudni, mikorra várható a fizetésem, illetve mit tehetek akkor, ha csak 7 munkanapra kaptam meg a... Teljes cikk
Szeretném megkérdezni, hogy a nyugdíjamból mennyi a maximális összeg, amit letilthatnak. Jelenleg 176.000 Ft a nyugdíjam, és ebből 88.000 Ft-ot... Teljes cikk
- 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza 2 hónapja
- NAV-újdonság a munkáltatóknak: 20 nyomtatványt vált majd ki az új rendszer 2 hónapja
- Súlyos hiányosságokkal küzd a munkabiztonság Magyarországon? 2 hónapja
- Jutalom, bónusz, prémium - összefoglaló, amit ezekről a plusz juttatásokról tudni kell 2 hónapja
- Mennyi időn belül kell megkapnom a munkaügyi papírjaimat? 4 hónapja
- Ez a változás érintheti a munkajogi perek nagy részét! 4 hónapja
- Béralku: így harcoljunk ki fizetésemelést 5 hónapja
- Egyedülálló munkaügyi reform: csökkentenék a heti 40 órás munkaidőt a spanyolok 5 hónapja
- Egymillió eurós karácsonyi bónuszt oszt szét alkalmazottai közt egy szendvicslánc 6 hónapja
- Jelentős karácsonyi jutalmat kapnak az "életmentő" könyvesboltosok 7 hónapja
- Az összes tankerületi központban kapnak pulykapénzt a tanárok 7 hónapja