Százezer ember hiányzik az agráriumból
Bár a földeken már a 15 ezer forintos órabér sem ritka, Közép-Magyarországon pedig akár havi nettó 260 ezer forint is megkereshető a betanított munkával, mintegy százezren hiányoznak Magyarországon a földeken dolgozó idénymunkások közül.
Bár a földeken már a 15 ezer forintos órabér sem ritka, Közép-Magyarországon pedig akár havi nettó 260 ezer forint is megkereshető a betanított munkával, mintegy százezren hiányoznak Magyarországon a földeken dolgozó idénymunkások közül.
A magyar idénymunkások egyre nagyobb hányada megy külföldre dolgozni, így számos gazda ennyiért sem talál magának munkaerőt - írja a Pénzcentrum.
Az élőmunkáért folytatott verseny rendkívül kiélezett a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács tapasztalatai szerint. Nagyobb eséllyel indulnak benne azok az ágazatok, illetve vállalkozások, amelyek a lehető leghosszabb időre tudnak munkát biztosítani. Ezért aztán az előrelátóbbak sok esetben ennek megfelelően állítják össze a termelési szerkezetet, és például a szamóca mellett dinnyét, a cseresznye mellett meggyet, szilvát és almát is termesztenek, hogy ne csak 1-2, hanem akár 6 hónapig is meg tudják tartani az igénymunkásokat.
Hogy mit gondolnak a HR-szakemberek a számos ágazatot sújtó munkaerőhiány megoldásáról, arról ebben a cikkünkben írtunk.
Fotó: unsplash.com
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
2025 decemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak száma 4 millió 624 ezer fő volt, ami az őszi hónapokhoz képest további csökkenést jelez. A... Teljes cikk
A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk
Hónapok óta alig mozdul a munkaerőpiac: kevés az új felvétel, ritkák az elbocsátások, a döntéseket pedig általános bizonytalanság bénítja.... Teljes cikk
- Nem csak stresszesek: ezek a munkák teszik leginkább tönkre az egészséget 1 hete
- Pék 1 hete
- A humántőke-menedzsment lesz a siker kulcsa a kékgalléros szektorban? 2 hete
- A munkahelyi ivás kora lejárt? Átalakul, hogyan barátkoznak ma a kollégák 2 hete
- Alvásért, sorban állásért és ölelésért fizetnek? – A 10 legfurcsább munka, ami tényleg jól fizet 3 hete
- Élet 50 felett: már nem a karrier, hanem az én számít igazán 4 hete
- Az amerikai dolgozók mindössze harmada érzi úgy, hogy rugalmas 4 hete
- Eleged van mindenből? Fizikai munkások jelentkezését várják az Antarktiszon 1 hónapja
- A középosztály tűnik el először? Megdöbbentő adatok az AI és a munka jövőjéről 2 hónapja
- Sok új munkahely lesz, csak másik földrészen és más tudással - tanulságok Davosból 2 hónapja
- Sales Representative 2 hónapja


Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben