Távmunka? A kibertámadásokra is fel kell készülni!
A jelenlegi helyzetben az otthoni munkavégzés bevezetése megnövekedett biztonsági kockázatot jelent a vállalatok számára, ha ez nem jár együtt a megfelelő protokollok és védelemi rendszerek kialakításával - hívják fel a figyelmet az EY szakemberei.
A megkérdezett társaságok 28 százalékának több mint egy hónapjába került felismerni egy komoly betörését. A szervezetek 39 százaléka pedig valószínűleg nem tudna kiszűrni egy fejlettebb kártevő programot.

„Ahogy a következő hetekben egyre általánosabbá válik a távoli munkavégzés, az illetéktelen rendszerbehatolások kockázata exponenciálisan megnő” - hívja fel a figyelmet Zala Mihály, az EY információbiztonsággal foglalkozó vezetője. „A távmunkára való átállás középtávú folyamatát, és az ehhez szükséges munkakultúrát válság idején szinte napok alatt kell megvalósítania a vállalatoknak. A gyors átalakulás során a cégek érthető módon sokszor nem tudnak eléggé odafigyelni a védelmi feltételek teljes körű biztosítására. A munkavállalók és a szervezet információbiztonsága miatt is fontos ugyanakkor, hogy lehetőség szerint minél hamarabb kiépítsék azokat a rendszereket, amelyek megóvják őket a hackerektől” - tette hozzá.
Az EY kutatásának eredményei szerint most a vállalatoknak az eddiginél is több fronton kell megóvni a működést biztosító informatikai rendszereket, ennek ellenére a döntéshozók többsége a szokásos üzletmenethez kötődő védelmi feladatokra készül fel. Annak ellenére, hogy a megkérdezett társaságok döntő többsége (92 százaléka) rendelkezik kiberbiztonsági stratégiával, mindössze a vezetők ötöde bízik védelmi rendszereik hatékonyságában.