Triplázott a Provident: ismét díjazták a pénzügyi vállalat kiemelkedő HR-tevékenységét
A korábbi győzelmek után 2021-ben ismét TOP Employer díjjal ismerték el a Provident Pénzügyi Zrt.-t. A TOP Employers Institute a január végi online eseményen olyan vállalatokat díjazott, amelyek kiváló munkahelyi környezetet biztosítanak és az embereket előtérbe helyező HR-tevékenységet alkalmaznak.
A Provident az elért sikerek jelentős részét elkötelezett és motivált dolgozóinak köszönheti. Rendszeres online tréningek, beilleszkedési programok, és mentális egészséget támogató kezdeményezések - csak egy pár a számos program közül, amelyek a kollégák jó teljesítményét alapozzák meg. A visszajelzések alátámasztják ezek sikerességét, hiszen az elmúlt években több, a HR tevékenységét elismerő díjat is szerzett a vállalat.
Tavaly a koronavírus-járvány következtében még nagyobb figyelmet fordítottak a biztonságos munkavégzési feltételek előteremtésére. A brit anyavállalat, az IPF „Odafigyelünk Rád!” programjának keretében a hazai munkavállalók védőfelszerelést kaptak, és informatikai fejlesztésekkel, valamint munkafolyamataik újragondolásával az otthoni munkavégzés is több kolléga számára vált elérhetővé. A program keretében továbbá szakértőhöz fordulhattak azok, akik valamilyen nehézséggel küzdöttek a munka vagy a magánélet területén.

„A harmadszorra elnyert TOP Employer elismerés valójában európai siker is számunkra: a díjat Magyarországon, Romániában, Csehországban és Lengyelországban is sikerült megszereznünk. Ez egy remek visszajelzés arról, hogy valóban elkötelezettek vagyunk munkavállalóink iránt. A jó gyakorlatoknak köszönhetően egy harmonikus, összetartó és sikeres közösséget építünk, erre törekszünk majd a jövőben is” - tette hozzá Szirmák Botond, a Provident vezérigazgatója.
A független HR tanúsító cég, a TOP Employers Institute világszinten kutatja fel és hasonlítja össze a HR-területen alkalmazott legjobb gyakorlatokat, és egymáshoz méri a programban részt vevő nagyvállalatokat. Az Intézet követelményrendszerében a pályázók teljesítményét olyan területeken vizsgálja, mint a tehetséggondozás, a munkaerő-tervezés, a tanulás és fejlesztés, a teljesítménymenedzsment és a vállalati kultúra.