Zeneipari érdekszövetség alakult
Music Hungary Szövetség néven a hazai zeneipar szereplőinek széles körét magába foglaló érdekképviseleti szövetség alakult. Az alapító okiratot tizenöt szervezet képviselője írta alá: zenei oktatástól egészen a technikai szabályokig az ott megvitatott kérdések központi szerve lesz, amely véleményformáló és a döntéshozók felé a szakma érdekeit képviseli - írja az MTI.
A szövetség céljai között szerepel a magyar zene részarányának növelése a hazai piacon, a Nemzeti Kulturális Alap könnyűzenei támogatása fenntarthatóságának biztosítása, az iparági szereplők szerepének növelése a támogatási programok végrehajtásában, a hazai zenészek egzisztenciális, jogi és szociális helyzetének javítása. Szintén a célok közt fogalmazták meg a szerzők, előadók és kiadók internetes felhasználásokból származó bevételeinek növelését, a koncertbelépők, jegyek áfájának csökkentését. A Szövetség a célok elérésének érdekében ellátja a hazai zeneipar szakmai képviseletét az egyes közigazgatási szervek, valamint a közönség irányában.
Az alapító okiratban megfogalmazták a magyar zenei exportiroda indításának elősegítését a hazai zeneipar külföldi szerepvállalásának támogatására, és a szövetség szakmai együttműködésre törekszik a filmiparral is.
Tomori Pál, az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesület (EJI) igazgatója arról beszélt, hogy egy önkormányzatot próbáltak létrehozni, amely konszenzussal tudja képviselni a szakmai szereplőit.
A Music Hungary Szövetség tizennégy szakosztállyal alakult meg, ezek a szakma egészét lefedik. Külön szakosztálya lesz a fesztiváloknak, a kluboknak, a hangfelvétel-kiadásnak, a zenei kereskedelemnek, a zenei oktatásnak, a zeneszerzőknek és szövegíróknak, a médiának, a menedzsmentnek, a technikai háttérnek, a promótereknek, a zenei exportnak, az előadóknak.
A közös szervezet feladatának tekinti a szakmai képviselet ellátását a területet érintő valamennyi európai uniós vagy hazai jogalkotással kapcsolatos kérdésben.
MTI