kapubanner for mobile

Hol a legrosszabb dolgozni?

A nemzetközi szakszervezeti konföderáció (ITUC) közzétette rangsorát a világ országairól, mely az alapján készült, hogy az adott helyen mennyire védik, illetve tartják tiszteletben a munkavállalók jogait, írja a hvg.hu.

images

A legrosszabb helyzetben egyes afrikai államok, illetve Ukrajna munkavállalói vannak, a legjobban pedig zömmel európai országok munkásai találhatóak. Összesen 139 országot vizsgáltak, 97 különböző szempont alapján.

A Global Rights Index egy ötfokú skálán rangsorolta a világ országait azt illetően, hogy mennyire védik és tartják tiszteletben azokban az államokban a munkavállalók jogait (1-es a legjobb, 5-ös a legrosszabb érték).

A legrosszabb helyzetben egyes afrikai államok – például Szíria, Líbia,Dél-Szudán, Szomália – munkavállalói vannak, elsősorban a fegyveres konfliktusok rontják a helyzetet.

A Perzsa-öböl környékén a vendégmunkások vannak különösen kiszolgáltatott helyzetben, tulajdonképpen kényszerfoglalkoztatásról van szó esetükben. Itt a migráns munkavállalókat kizárják jogaik kollektív gyakorlásából, a munkavállalók 90 százaléka pedig nem tudja jogait érvényesíteni.

Az Egyesült Államokban is komoly jogsérelmek érik a munkavállalókat, ezért az ország csak 4-est kapott, marokkóval és Jemennel együtt.

Az 1-es kategóriában szerepel pl. Uruguay, Németország, Svédország, Izland, Dánia például. Magyarország több régiós országgal (Csehország, Horvátország, Lettország, Szerbia, Bosznia-Hercegovina) egyetemben 2-es értéket kapott.

hvg.hu
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
330 új munkahely jön létre Kapuváron

Az Intretech Hungary Kft. elektronikai cég mintegy 25 milliárd forint értékben bővíti gyártási kapacitását Kapuváron, aminek nyomán 330 új... Teljes cikk

Így próbálják több nő felé nyitni a techvilágot – ösztöndíjat kaptak a fiatal tehetségek

Számos kutatás mutat rá arra, hogy a természettudományi, technológiai és mérnöki területeken még mindig alacsony a nők részvétele, sőt, már a... Teljes cikk

Rekordot döntött a személyi kölcsön, összeomlóban a munkáshitel?

Az év elején látványosan beindult a személyi kölcsön piaca: az MNB friss adatai szerint januárban 84,3 milliárd forintnyi új szerződés született,... Teljes cikk