Iskolakezdési támogatás – hogyan adjuk 2017-ben?
Bár magasabb a közterhe (43,66%), sokan terveznek idén is iskolakezdési támogatást adni a munkatársaiknak. Már júliusban érdemes foglalkozni a kérdéssel. Melyek a legfontosabb szabályok? Aki összefoglalja: Fata László cafeteria szakértő.

Az iskolakezdési támogatást 2017-ben a tanévkezdést megelőző 60. naptól adhatjuk év végéig. Mivel a szülők örülnek, ha tényleg megkapják ezt a tanévkezdés előtt, így érdemes már akár júliusban foglalkozni ezzel. Iskolakezdési támogatást az általános iskolai vagy középiskolai tanévet 2017. szeptemberében kezdő gyermekekre alapozva adhat a munkáltató a munkavállalójának.
A dolgozó akkor kaphat ilyet, ha ő a családi pótlékra jogosult szülő vagy ezzel a szülővel egy háztartásban élő házastárs. Ez azért is érdekes, mert a családi pótlék korhatára felett megszűnik a jogosultság. Egy közös gyermek után mindkét szülői igénybe veheti a munkáltatójánál, ha ezek a pontok igazak rá.
Nincs felső összeghatár
Ami újdonság az idén, hogy egyes meghatározott juttatásként nincs összeghatár a juttatáshoz, így tetszés szerinti mértékben adható. A kizárólag utalvány formájában adható juttatás tankönyvre, taneszközre, ruházatra költhető.
- Ha valaki csak átfutja a személyi jövedelemadóról szóló törvényt, bizony nehezen találja ezeket a 2016-ban részletesen leírt szabályokat – figyelmeztet Fata László cafeteria szakértő.
Alapos olvasás után azonban kiderül, hogy valóban benne vannak a személyi jövedelemadóról szóló törvény 89. paragrafusánál a juttatás szabályai. Eszerint a 2016. december 31-én hatályos szabályozás szerinti béren kívüli juttatások - melyek már 2017-ben nem jelennek meg a béren kívüli juttatások közt - idén a 2016. december 31-én hatályos szabályokban meghatározott feltételek szerint, de az egyedi értékhatárok figyelmen kívül hagyásával egyes meghatározott juttatásként nyújthatók.
Ajándékutalvánnyal is megoldható
Előfordulhat, hogy a munkáltató szélesebb körben akarja támogatni az iskolát, óvodát, egyetemet stb. kezdő gyermekeket vagy éppen azokat a szülőket, akik nem lennének jogosultak családi pótlékra.
Ha írásban rögzíti a juttatásban részesülők csoportját, akkor akár ilyen (óvoda, egyetem stb.) helyzetekre is adhat például rögzített, de rendkívül széles felhasználási körrel rendelkező ajándékutalványokat szintén egyes meghatározott juttatásként (43,66% adóval).