Megbánták a britek, hogy beengedtek minket?
Elfuserált ötlet, de leginkább hiba volt, hogy Nagy-Britannia mindenféle korlátozási lehetőségről lemondva szélesre tárta a kapuit a kelet-európai bevándorlók előtt – sok angol régi meggyőződését mondta ki nyíltan a napokban Jack Straw, egy közismert és tekintélyes brit munkáspárti politikus, írja az Origo.
Rásó Attila magyaroknak szóló jogi tanácsadó irodát működtet Londonban. Ő azt mondta az Origónak, hogy a kelet-európai bevándorlók felé a mindennapi életben érezhető ellenségesség árad, rengeteg magyar panaszkodik diszkriminációra, mely nagyjából 2008 óta érezhető, és azóta egyre erősebbé válik.
A diszkrimináció leginkább a munkahelyeken érezhető – mondta a jogász a lapnak. Abban nyilvánul meg, hogy a munkaadók a magyar dolgozókat többet dolgoztatják mint a briteket, általában a bérük is kevesebb, emellett előléptetésre, fizetésemelésre kevésbé számíthatnak.
A magasan képzettek előtt továbbra is nyitva állnak az ajtók, de a nyelvtudással és szakképzettséggel nem rendelkező bevándorlók előtt egyre jobban bezár a brit társadalom.
A tősgyökeres britek már csak 44,9 százalékát adják a főváros lakosságának. 2010-ben csak a kelet-európai országokból bevándorlók száma megközelítette a negyedmillió főt. Ráadásul egy nemrég készült közvélemény-kutatás szerint a britek hatvan százaléka szerint a bevándorlók károsak rájuk nézve – a felmérés a konzervatív párt korábbi alelnöke, Michael Ashcroft megbízásából készült. Valójában a britek számára egyes európai migránsok sokkal inkább elfogadhatók, mint mások – hangzott el az InfoRádióban az Economist írása alapján. A fiatal nyugati bevándorlókat Londonban szinte észre sem veszik, szemben a nyűgnek tartott kelet-európaiakkal.
Pedig a nyugatiak új hulláma már olyan munkavállalókat hoz, akikre a britek a migráns szót alkalmazzák, azaz az otthoni munkanélküliség elől menekülő fiatalokat, akik gyakran kávézókban vagy szállodákban dolgoznak. Az ő jelenlétük mégsem zavarja a briteket. Ennek egyik oka, hogy ők még nem kezdték el olyan mértékben használni a brit jóléti rendszert, mint a kelet-európaiak.
Origo, HVG, Info Rádió
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Görögországban heves vitákat váltott ki a munkaügyi minisztérium új törvényjavaslata, amely lehetővé tenné, hogy ugyanazon munkáltatónál napi... Teljes cikk
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban a fogyasztói árak éves átlagos növekedése 4 százalékra, 2021 júliusa... Teljes cikk
Az Egyesült Államokban az elemzők által vártnál több új munkahely jött létre júniusban a nem mezőgazdasági ágazatokban, a munkanélküliségi... Teljes cikk
- Új HR igazgató a Process Solutions-nél 3 hete
- Elbukott a munkajogi népszavazás Olaszországban 1 hónapja
- AI-szakértők és orvosok előnyben, másoknak szigor: jön az új bevándorlási rend 2 hónapja
- Mi a leggyakoribb felmondási ok és miért nem meri kimondani senki? 2 hónapja
- Az LMBTQ+ munkavállalók növekvő diszkriminációról számolnak be és kevésbé boldogok 3 hónapja
- Nagy Márton 13 százalékos minimálbér-emelést jelentett be, szólt a nyugdíjakról is 3 hónapja
- Miért bukik meg a hagyományos HR a munkahelyi panaszok kezelésében? 3 hónapja
- A britek 78%-a aggódik a megélhetése miatt, de nem merik elmondani munkaadójuknak 3 hónapja
- Így befolyásolja a munkahelyválasztást az LMBTQ diszkrimináció 3 hónapja
- Több tízezer autóipari munkahely megszűnését okozhatják az amerikai importvámok 3 hónapja
- Nagy Márton: idén nem lesz szükség a bérmegállapodás újratárgyalására 4 hónapja