Megvonták a rehabilitációs ellátásom
A rehabilitációs ellátás három év után elvették, azt megelőzően rehabilitációs járadékban részesültem. A helyzetem, és állapotom megmaradt(stagnál?), ami nem megalapozott, mert az elsőfokú vizsgálat nem volt alapos... Sok mindenről beszélhetnék. De beadtam a másodfokra is! Jelenleg ez folyamatban van. Kérdésem: ha továbbra is megvan az adott százalék, mért nem kaphatok továbbra is ellátást? Pedig minden feltételnek megfelelek, de a határozatom szerit mivel az állapotom nem romlott ezért nem vagyok jogosult. Nincs munkaviszonyom sem. A legutóbbi munkahelyemnél sokáig táppénzre kényszerültem, indokoltan! Nem tarthatták fel a helyet, ezért közös megegyezéssel megváltunk egymástól. C1 kategóriára korábban megkaptam az összeget most pedig nem. Erre nem tudok értelmes magyarázatot találni.

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
Az ellátás megvonásának az az oka, hogy a komplex felülvizsgálati folyamat alapkoncepciója szerint rehabilitációs ellátást legfeljebb 3 évig kaphat az ellátásban részesülő személy, melyet meghosszabbítani nem lehet. Rehabilitációs ellátást azok kapnak, akiknek a rehabilitációs szakigazgatási szerv nem állapít meg súlyos/nehezen visszafordítható/visszafordíthatatlan egészségkárosodást, azaz a szakbizottság állapotukat rehabilitálhatónak minősíti. Azonban ha rehabilitációval helyreállították/megpróbálták helyreállítani az illető egészségi állapotát (ebben a három éves időszakban), és az később mégis újra romlik, akkor számára újra megállapítható a rehabilitációs ellátás.
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a kerdes@hrportal.hu címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László.
Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Antalóczy Adrienn válaszol.
Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ.
A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus és a Saldo Zrt segít.
HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot.
Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol.
Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel
Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Saldo Zrt válaszolja meg.
Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg.
Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet.
Közszolgálati kérdésekkel kapcsolatban Dr. Hódosi Anikótól kérdezhet.
Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol.
HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.