Menhely Alapítvány: társadalmi összefogás jellemezte a krízisidőszakot
Széles társadalmi összefogás jött létre a télen a hajléktalan emberek ellátása érdekében - mondta Aknai Zoltán, a Menhely Alapítvány igazgatója.
Közlése szerint az alapítvány "krízisautója" mintegy másfélezer esetben ment ki valamilyen helyszínre. A rászorulók elhelyezését segítendő még két autót bocsátott rendelkezésükre a Belügyminisztérium - jegyezte meg.
Aknai Zoltán elmondta, az utcai szolgálatok jelentése szerint Budapesten és Pest megyében a télen mintegy tízezer esetben kellett meleg helyre szállítani arra rászoruló embert. Beszámolt arról is, hogy az alapítvány diszpécserszolgálatához mintegy kilencezer telefonhívás érkezett a télen, a legtöbb, több mint háromezer, februárban.
Morva Emília, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársa arról beszélt: a szeretetszolgálat és a Menhely Alapítvány által létrehozott, több szervezetet tömörítő Budapesti Hajléktalanügyi Konzorcium legfontosabb célkitűzése az volt, hogy a közterületen élő emberek számára szállást, az "utcánál jobb" ellátást biztosítson.
Szólt arról, hogy a fővárosi utcai gondozó szolgálatok 1.689 közterületen élő embert regisztráltak.
A sajtótájékoztatót követően a Menhely Alapítvány átadta a Köszönöm-díjat. Az elismerést tavaly hagyományteremtő szándékkal alapították azzal a céllal, hogy elismerésüket és köszönetüket fejezzék ki azoknak az embereknek, akik emberségből és segítőkészségből kiemelkedőt nyújtottak. A díjban Markocsán Sándor futóedző részesült.