A magyarok többsége a jövő miatt aggódik, de pénzügyekben rövid távra tervez
A hónapokig elhúzódó koronavírus-járvány felértékelte a takarékoskodás, a közép- és hosszú távú pénzügyi célok meghatározása, a tartós anyagi biztonság megteremtésének szerepét - derül ki az OTP Bank 2019-es Öngondoskodási Indexéből.
Az adatok azt igazolják, hogy a hosszabb időtávban gondolkodó takarékoskodók komolyabb célokat tűznek ki maguk elé
A szakértők szerint ezek az arányok idén a járvány hatására várhatóan eltolódnak, egyre többen tervezhetnek majd hosszabb távra is.
A Magyar Nemzeti Bank legfrissebb, augusztusi adatai szerint az év első hat hónapjában 1929 milliárd forinttal gyarapodott a háztartások pénzügyi vagyona, ezen belül (jelentős részben a hiteltörlesztési moratóriumnak köszönhetően) 564 milliárd forinttal emelkedett a lakossági forintbetétekben tartott összeg.
„A megtakarítási attitűdöket, főleg a hosszútávú tervezést tekintve fordulatot hozhat az idei koronavírus járvány. Az idei első félévben ügyfeleink aktívabban keresték a befektetési lehetőséget a pénzüknek, legyen szó egyszeri, nagyobb összegről vagy rendszeres, kisebb megtakarításról” - nyilatkozta Nyitrai Győző, az OTP Bank Megtakarítási Szolgáltatások Főosztályának igazgatója.