Fizetés nélküli szabadság figyelembe vehető a nők kedvezményes nyugdíjába?
Szeretném igénybe venni a nők számára biztosított lehetőséget, de egy régi, fizetés nélküli szabadság miatt van problémám. Kérem, segítsen értelmezni az alábbi mondatot! A nők kedvezményes nyugdíjba vonulását magyarázó cikkeben találtam: jogosultsági időként nem vehető figyelembe ..az 1998 jan 1-jét megelőzően ....igénybevett fizetés nélküli szabadság szolgálati időnek minősülő első 30 napja. Ez vajon azt jelenti, hogy az azon felül levő többi idő igen? Tanárként mentem gyesre, az iskolámnál továbbra is állományban voltam, majd a gyes után 2 év fizetés nélküli szabadságot kértem - nem a gyermekeim miatt (1985-1987) A folyamatos jogviszonyomat a munkakönyvem, a tb kiskönyv is bizonyítja. Ez szerintem szolgálati időnek minősülő fizetés nélküli szabadság és 1998 előtt volt bőven. A fent említettek szerint jogosultsági időként csak az első 30 nap nem vehető figyelembe. Ezek alapján a fenn maradó 1 év 11 hónap figyelembe vehető jogosultsági időként?

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
Amint az összefoglalómból is kiderül, a nem gyermeknevelés kapcsán igénybe vett fizetés nélküli szabadság egyetlen napja sem vehető figyelembe a nők kedvezményes nyugdíjára jogosító időben. A TB nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény végrehajtásáról szóló 168/1997. (X.6.) Korm.rendelet 29.§ (5) bekezdése a) pontja szerint "a fizetés nélküli szabadság harminc napot meghaladó tartama szolgálati időnek számít, ha a biztosítottat háromévesnél - tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek esetén tizenkettő évesnél - fiatalabb gyermek gondozása vagy tízévesnél fiatalabb gyermek ápolása címén illette meg.” Ha nem ilyen jogcímen kapta a fizetés nélküli szabadságot, akkor az sajnos nem vehető figyelembe a jogosító időben.
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a [email protected] címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László.
Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Antalóczy Adrienn válaszol.
Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ.
A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus és a Saldo Zrt segít.
HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot.
Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol.
Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel
Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Saldo Zrt válaszolja meg.
Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg.
Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet.
Közszolgálati kérdésekkel kapcsolatban Dr. Hódosi Anikótól kérdezhet.
Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol.
HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.