Időpontfoglalást és távdiagnosztikát is bevezethetnek júniustól a magánpraxisok. Hatályba lépett az a szabályozás is, amelynek értelmében minden egészségügyi magánszolgáltatónak csatlakoznia kell az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térhez (EESZT) és ezen keresztül kell online adatokat küldenie a központi rendszerbe.
Június 1-től minden egészségügyi magánszolgáltatóknak el kell juttatnia a betegekkel kapcsolatos adatokat az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térbe.
Ez az az online, központi rendszer, amelyhez 2017 óta fokozatosan csatlakozott minden közfinanszírozott egészségügyi intézmény és háziorvos, és ahol a betegek egészségügyi adatait (korábban felírt receptjeit, ambuláns lapjait, zárójelentéseit) tárolják.
A magánszolgáltatók - magánklinikák, magánpraxist működtető orvosok - számára idén január óta elérhető a rendszer, a féléves átmeneti időszakot követően június 1-jével számukra is kötelezővé vált a csatlakozás.
A rendelkezés mintegy 29 ezer magánpraxist érint, amelyek mostantól kizárólag akkreditált szoftveren keresztül tehetnek eleget adatszolgáltatási kötelezettségüknek.
A T-Systems ÁEEK által akkreditált informatikai rendszere például az e-receptek felírásán és az EESZT adatszolgáltatáson túl elektronikus időpont-foglalási rendszer működtetésére is alkalmas. Ha egy praxisban több orvos dolgozik, mód van a saját betegkör és önálló előjegyzési naptár használatára is.
Kedves Olvasónk!
Úgy tapasztaljuk, hogy Ön hirdetésblokkoló rendszert használ. Kérjük az oldal zavartalan olvasása érdekében kapcsolja ki ezt a funkciót,
majd kattintson ide!
Köszönjük!
Amennyiben nem kívánja vagy tudja kikapcsolni a hirdetésblokkoló rendszert, akkor is elérheti oldalunkat, de a felhasználói élmény sérülhet.
Kattintson ide, ha így folytatná a böngészést.
Köszönjük együttműködését.