Így vesz fel informatikusokat a Morgan Stanley
Az utóbbi tíz évben közel 70 multinacionális cég helyezte Magyarországra üzlettámogató központját, a szaknyelvben shared service centerét. Körülbelül 40 ezren dolgoznak ebben a szektorban és folyamatosak a bővülések. A közelmúltban a Morgan Stanley pénzügyi szolgáltató avatott be bennünket, ők hogyan veszik fel a munkaerőt. Főleg informatikusokat keresnek.
A pályakezdők krémjét keresik
"Mi a tehetségek között is a legkiemelkedőbbeket, a pályakezdők krémjét keressük. Ami egyáltalán nem könnyű feladat, mert őket gyakorlatilag az összes informatikusokra vadászó cég igyekszik magához csábítani már a tanulmányaik befejezése előtti években. Így a legjobbak már a diplomázás előtti 1-2 évben is dolgoznak valamelyik vállalatnál" - vázolta az IT-szektor speciális kihívásait Fogarasi Norbert, a Morgan Stanley ügyvezető igazgatója, aki szerint a terület tehetségkutatását már a 16 éves korosztályban sem lenne korai valamilyen formában elkezdeni.
BME, Óbuda, Debrecen, Szeged
A cég ennek ellenére nem szűkölködik az ígéretes pályázókban. A Morgan Stanley által meghirdetett pozíciókra átlagosan tízszeres a túljelentkezés. Az ügyvezető tapasztalatai szerint az mindenképp előny, hogy a fiatal tehetségek toborzásában a nagynevű egyetemek egykori "öregdiákjai" is hatékony segítséget nyújtanak, gyakran már a puszta információátadással. További pozitív fejlemény az IT - sokra vadászó szakembereknek, hogy a Budapesti Műszaki Egyetem és az Óbudai Egyetem mellé egyre inkább felzárkózó Debreceni és Szegedi Tudományegyetemekről is egyre jobban képzett,versenyképes fiatal szakemberek kerülnek ki.
Így zajlik a felvétel
A cégnél az első szűrő során megfelelőnek bizonyuló önéletrajzok után, szinte teljes egészében angolul zajló telefoninterjún mérettetnek meg a pályázók. Ebben a fázisban a szakmai és a szokásos, a pályázó személyét érintő kérdések egyaránt terítékre kerülnek: a szakmai kérdések már itt kiemelten hangsúlyosak, hiszen hiába a szimpátia, a megnyerő személyiség, ha nem kellően felkészült a jelölt a megpályázott területekből. A második fordulóban még nagyobb hangsúly helyeződik a jelöltek szakmai felkészültségére. A témában felmerülő kérdések mellett gyakran kapnak helyben is egy-egy próbafeladatot, programozásból - ám erre az interjúztatók sosem előre gyártott, standard tesztsorokkal készülnek. A szakember kiválasztás harmadik fordulója pozíciótól is függ. Ssc-s munkakörökben Assessment Centerre (a jelöltek rátermettségét, problémamegoldó készségeit csoportos feladatokkal vizsgáló értékelő központra), míg egyéb pozíciókban managerinterjúkra lehet számítani: ha minden jól alakul, az új munkatársak akár a pályázás kezdetétől számított 3 héten belül munkába is állhatnak a cégnél.
15 hetes tréning angol nyelvterületen
Az újonnan a csapatba kerülő, 35-40 új IT-szakember 15 hetes tréninggel kezdhet a cég londoni és New York-i központjaiban. Az összetett, IT-s, angol nyelvi és üzleti képzésprogram végére a szakembereknek a program elején meghatározott projektfeladatot is el kell készítenie. A cég emellett tudatosan törekszik a tehetséggondozásra: a fiatal szakemberek belépésükkor mentort választhatnak maguk mellé a megadott "céges kínálatból", akikkel előre egyeztetett meetingeken, bizalmas légkörben tárgyalhatják át a felmerülő kérdéseket. A mentorrendszer független: ennek előnye, hogy nem közvetlen vezetőikkel kell egyeztetniük a felmerülő kérdéseket, problémákat.
A Morgan Stanley 42 országban működő, New York-i székhelyű pénzügyi szolgáltató. Budapesten 2005-ben nyitott irodát, amikor is matematikai modellezői egységet hozott létre a pénzügyi döntések támogatására, majd egy évvel később informatikai és üzleti támogatóközpontot alapított.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A nyári hónapokban a munkaerőpiac ritmusa lelassul, különösen az irodai, szellemi munkakörökben. A szabadságolások miatt elérhetetlenné váló... Teljes cikk
Aki állást keres, annak a fizetés a legfontosabb szempont. A munkahelyen azonban a legtöbben a barátságos légkört, a közelséget és a stabilitást... Teljes cikk
Sok cég vagy HR-szakember túlkomplikálja az AI (mesterséges intelligencia) alkalmazását a munkaerő-felvételben. A Business Insider interjúja rámutat:... Teljes cikk
- Mutatjuk, hol vesznek fel és hol építenek le - friss adatok a magyar munkaerőpiacról 2 hete
- Ezek a legnagyobb kihívások a hazai vállalkozások számára 2 hete
- Ebben az országban használják a legtöbben az AI-t a HR területén 3 hete
- 5-ből 3 munkáltató szerint a soft skill-ek fontosabbak, mint valaha 3 hete
- 45 millió forintos támogatás innovatív civil ötletekért 3 hete
- DNS-be kódolt versenyelőny: fájdalmas generációváltás jöhet az IT-szektorban 3 hete
- Az álláskeresők szerint képzési hiány van, nem pedig készséghiány 1 hónapja
- Felmérés: kevés cég tartja hatékonynak a készségek értékelését 1 hónapja
- Felmérés: Egyre kevesebb munkahelyen elvárás a diploma 1 hónapja
- Költséges kivárás: mit veszít a HR, ha nem lép nyáron? 1 hónapja
- Hogyan vonzzuk be a megfelelő jelölteket a digitális térben? 2 hónapja