Kevesebben vettek részt a munkaerőpiaci programokban
Csökkent a Munkaerőpiaci Alapból támogatott aktív munkaerőpiaci programokban résztvevők létszáma 2001 és 2006 között, éves átlagban 105 ezerről 63 ezerre.
Az év során közhasznú munkába bekapcsolódók létszáma 2001 és 2006 között 81 ezerről, 66 ezerre csökkent, a képzésben résztvevők száma 91 ezerről 47 ezerre, a bértámogatással elhelyezkedők száma 48 ezerről 33 ezerre.
Az elhelyezkedési lehetőségeket javító aktív eszközök közül a 2001-2006 közötti időszak országos átlagában a legnagyobb, 32 százalékos arányban a közhasznú munkában vettek részt az álláskeresők.
A helyi önkormányzatok a Munkaerőpiaci Alap korábban a megyei, jelenleg a regionális munkaügyi központoknak elosztott decentralizált keretéből igényelhetnek támogatást a közhasznú munkák finanszírozásához. Ezeket a munkákat általában azokon a területeken szervezik, ahol kevés az egyéb munkalehetőség.
Ennek ellentmond, hogy például Pest megyében, az országosan csaknem a legalacsonyabb munkanélküliség ellenére a különféle aktív programokban résztvevők 46 százaléka kapcsolódott be 2001-2006 között a közhasznú munkába. Ez még magasabb arány, mint a Borsod-Abaúj-Zemplén megyénél közölt 45 százalék, vagy a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyénél szereplő 42 százalék.
A legalacsonyabb munkanélküliségű Budapesten jelentős munkahely kínálat ellenére kiemelt szerepet szántak a közhasznú munkának is.
A 2001-2006 közötti időszak országos átlagában a másik legnagyobb, 28 százalékos arányban igénybevett aktív eszköz a képzés. A képzésnél már jól követi a megyei munkanélküliséget a részvevők aránya.
Vas megyében például az aktív eszközökkel támogatottak 53 százaléka képzésekben vesz részt. Budapesten és Győr-Moson-Sopron megyében is egyaránt 40 százalék körüli ez az arány. Borsod-Abaúj-Zemplén megyében viszont csak 14 százalék a képzésbe bevontak aránya.
Országos átlagban szintén jelentős, 19 százalékos arányt képvisel az aktív programok résztvevői között a bértámogatással elhelyezkedők aránya. Ez az eszköz a munkanélküliségben középmezőnyt jelentő megyéknél a legfontosabb. Az országos átlagnál magasabb, 28 százalék ez az arány Baranya megyében, csaknem ennyi Csongrád és Fejér megyében is. Ugyanakkor Pest és Vas megye, valamint Budapest alig alkalmazza ezt az eszközt, ezeken a területeken 10-12 százalék a bértámogatással elhelyezkedők aránya az aktív programokban résztvevők között.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A magyar cégek összességében kismértékű létszámnövekedést terveznek 2025 harmadik negyedévére: ebben az időszakban a hazai munkáltatók 28... Teljes cikk
Izland forradalmi lépést tett: a négynapos munkahét nemcsak megvalósult, hanem társadalmi és gazdasági sikertörténetté vált. A 36 órás hét ma... Teljes cikk
A vállalati juttatások világában egyre nagyobb teret nyernek azok a megoldások, amelyek egyszerre támogatják a munkavállalók jólétét és segítik a... Teljes cikk
- "Balra semmi, jobbra meló" – itt a magyar app, ami felforgatja a munkaerőpiacot 1 hete
- A cégek zöldülni akarnak, de közben megfeledkeznek az emberekről 2 hete
- Itt a toplista! Ezekben az országokban nem uralja a munka az életet – hogy áll Magyarország? 2 hete
- A potenciális munkaerő-tartalék negyedévenkénti alakulása - grafikon 2 hete
- 55 évesen nyugdíj? A kormány a nehéz fizikai munkát végzőknek kedvezne 2 hete
- Így csökkenthetnénk a nők plusz terheit a nyári szünetben 2 hete
- Mutatjuk, hol vesznek fel és hol építenek le - friss adatok a magyar munkaerőpiacról 2 hete
- Mondjuk ki végre, milyen fájdalmas árat fizetünk a rugalmas munkáért! 2 hete
- Az amerikaiak harmada szakmunkásképző iskolát ajánlana a fiataloknak egyetem helyett 3 hete
- Újraindul a Nyári diákmunka program – akár 260 ezer forintos támogatás jár a munkáltatóknak 3 hete
- Szja-mentesség 25 év alatt – útmutató diákoknak a NAV-tól 3 hete