Nem tudok dolgozni, annyira fáj a derekam - hogyan tovább?
REHAB-járadékos lettem 2014. október 7-től, 2017. október 16-ig. B1 minősítést kaptam, azokkal az orvosi papírokkal, amelyek addig megvoltak. Időközben a végére értem a kivizsgálásoknak és sajnos kiderült, hogy a gerincem szétcsúszott és az állandó derékfájás, illetve mozgásom korlátjának ez lenne az eredője. Mivel 1963-ban születtem egyelőre nem javasolják a műtétet, de állapotrosszabbodás címén javasolták, hogy adjak be felülvizsgálati kérelmet. Nem tudom hogyan tovább. Kérdésem hol és hogyan kell intézni, mi szükséges ehhez. A határozat alapján dolgozhatnék 4 órában, de a gerincem miatt maximum két hetet tudok eljárni dolgozni, ekkor derékfájásom annyira megerősödik, hogy még a járás és ülés is fájdalmat okoz. Egyetlen munkahelyen sem értékelik, ha két hetente esetleg táppénzre, vagy betegszabadságra kerülnék. Őszintén nem tudom mit is tegyek.

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
Munkát vállalhat - a jogszabály értelmében - akár teljes munkaidőben is, azonban ennek eldöntésekor a legfontosabb annak figyelembevétele, hogy Ön és leendő munkáltatója hogyan látja munkavégző képességét, valamint a komplex minősítés során milyen iránymutatásokat kapott erre vonatkozólag (ezt az orvosi szakvéleménynek tartalmaznia kell).
A fentiek mellett természetesen mindennél fontosabb a rendszeres és komplex rehabilitáció - bízom benne, hogy megfelelő lehetőségei adódnak, amelyeket ki is használ egészségének fejlesztése érdekében.
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a kerdes@hrportal.hu címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László.
Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Antalóczy Adrienn válaszol.
Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ.
A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus és a Saldo Zrt segít.
HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot.
Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol.
Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel
Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Saldo Zrt válaszolja meg.
Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg.
Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet.
Közszolgálati kérdésekkel kapcsolatban Dr. Hódosi Anikótól kérdezhet.
Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol.
HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.