kapubanner for mobile
Megjelent: 2 éve

Teljesíményértékelési menedzsment-rendszer

Az egyének és ezáltal a szervezet hatékony működését támogató, objektív célok értékelésén alapuló módszer, amely a szervezeti célokat támogató kulcstevékenységekre koncentrál.

A teljesítményértékelési menedzsment-rendszer (Performance Management System) egy olyan strukturált folyamat, amelyet a vállalatok alkalmaznak a munkavállalók teljesítményének értékelésére, visszajelzésére és fejlesztésére. A módszer lényege a fejlődésorientáltság, amely a vezető és a beosztott közötti folyamatos kommunikáción, a célok teljesülésének nyomon követésén és az elégedettség mértékének folyamatos visszacsatolásán alapul. A hangsúly a teljesítmények javításán és személyes fejlődésen van.

A teljesítményértékelési menedzsment rendszer általában a következőkből áll:

  • Célok és elvárások meghatározása: A munkavállalóknak tisztában kell lenniük azzal, hogy milyen célokat kell elérniük, és milyen elvárásoknak kell megfelelniük.
  • Teljesítmény mérése: Az egyének teljesítményét mérni kell a célok és az elvárások alapján. Ez általában éves vagy féléves értékelést jelent.
  • Visszajelzés: Az értékelés során visszajelzést kell adni a munkavállalónak a teljesítményéről, és arról, hogy hogyan lehetne javítani azt.
  • Fejlesztési tervek: Az egyéneknek fejlesztési terveket kell kidolgozniuk annak érdekében, hogy javítsák teljesítményüket a jövőben.
  • Teljesítményértékelési beszélgetés: Az értékelési folyamat során egyéni beszélgetéseket kell tartani a munkavállalókkal, hogy megvitassák az értékelési eredményeket, és megállapodjanak a fejlesztési tervekről.

A teljesítményértékelési menedzsment rendszer célja, hogy ösztönözze a munkavállalókat a jobb teljesítményre, javítsa a szervezeti hatékonyságot, segítse a fejlesztési lehetőségek azonosítását, és javítsa az egyéni és a szervezeti teljesítményt. A rendszer sikeres működéséhez fontos, hogy objektív és mérhető teljesítménymutatókat állítsanak fel, és a folyamatot átlátható módon kommunikálják a munkavállalókkal.

  • 2024.04.30NewLeadership – Vezetői eszköztár bővítése Önmaguk fejlesztését is fontosnak tartó középvezetőknek, frissen kinevezett döntéshozóknak szóló komplex és intenzív vezetőfejlesztő program sok gyakorlattal. Különlegessége, hogy a résztvevők átgondolhatják és megoszthatják egymással aktuális kihívásaikat és még a kritikus vezetői helyzetek megoldásáról is tanulhatnak egymás jó gyakorlatából is!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.02Munkaviszony létesítése és megszűntetése – Dr. Berke Gyula Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek