Teljesítményértékelési rendszer
Az egyének, s ezáltal a szervezet hatékony működését támogató értékelési módszer, mely fejlődési célokon alapul.
A teljesítményértékelési rendszer (TÉR) egy olyan módszer, amely segít a munkavállalók munkavégzésének, teljesítményének és eredményességének mérésében, értékelésében és fejlesztésében. A TÉR célja, hogy összhangba hozza az egyéni és a szervezeti célokat, és visszajelzést adjon a dolgozóknak a munkájukról, az erősségeikről, a gyengeségeikről, a motivációjukról és a fejlődési lehetőségeikről.
A TÉR rendszer általában több lépésből áll, amelyek közé tartozik a célok meghatározása, a teljesítmény mérése, az értékelési beszélgetés, a visszacsatolás, a minősítés, a jutalmazás és a fejlesztés. A TÉR rendszernek több feltételnek kell megfelelnie ahhoz, hogy hatékony legyen, például transzparensnek, elfogadottnak, érthetőnek, következetesnek, objektívnek, differenciáltnak és motiválónak kell lennie.
Az értékelés időtartama általában hat hónapot - fél évet fog át, ás általában egy visszajelzési pontot jelent.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Gazdaságilag nem aktívak azok, akik nem sorolhatók sem a foglalkoztatottak, sem a munkanélküliek csoportjába. Teljes cikk
A munkanélkülieknek a gazdaságilag aktív népességen belüli aránya. Teljes cikk
A gazdaságilag aktívak aránya a népességen belül azt mutatja meg, hogy a népesség hány százaléka vesz részt a munkaerőpiacon, azaz a... Teljes cikk
- Tudásalapú munkahelyek születnek – a Mercedes K+F központot nyit Magyarországon 1 hete
- Cafeteria rendszered hatékonyság-növelése 3 hete
- 24 ezer tanár teljesen kimaradt, a többieknek morzsák jutottak a béremelésből 1 hónapja
- Így változik a teljesítményértékelés a globális IT-szektorban 1 hónapja
- "Fejlődni kötelező" - meddig tart a teljesítménykultúra, és hol kezdődik a félelemkultúra? 1 hónapja
- Meglepő eredmény: a magyar pedagógusok az átlagnál elégedettebbek 2 hónapja
- Energiafüggetlenség cégeknek – így hoz megtakarítást a napelemes rendszer 2 hónapja
- Hat nagyvállalat 15 milliárdból írhatja újra a magyar innováció jövőjét 2 hónapja
- 3000 alkalmazottját figyelmezteti a brit bankcég, hogy alulteljesítés miatt elbocsátás vár rájuk 3 hónapja
- 44 ezer diák kezdi a tanévet a szakképzésben – új tudásközpontok épülnek 3 hónapja
- Hankó Balázs: megújult a Neptun-rendszer 4 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?