Tízből négyen egy éven belül elhagynák a munkahelyüket
A munkavállalók közel fele radikális karrierváltáson gondolkodik, hasonló arányban érzik magukat túlterheltnek és kiégettnek – derül ki a Microsoft friss Work Trend Index felméréséből.
A munkavállalók közel fele (41%) fontolgatja a karrierváltást az elkövetkező egy évben. Az elmúlt 18 hónapban a dolgozók jelentős része komoly stressznek volt kitéve: aggódtak a szeretteik egészségéért, próbáltak egyensúlyozni a távoktatásból fakadó és az egyéb otthoni kötelezettségeik és a munkahelyi elvárások között, gyakran érezték magukat elszigeteltnek és magányosnak. Mindeközben a munkahelyeiken is helyt kellett állniuk, amit megnehezített az új, digitális munkavégzésre való átállás, a rengeteg online találkozó és a megnövekedett e-mail forgalom kezelése - derül ki a Microsoft Work Trend Index című tanulmányából.
A felmérés során, amelyben világszerte 30 ezer munkavállaló vett részt, a dolgozók több mint a fele (54%) számolt be túlterheltségről, kiégésről.
A vezetőket és a döntéshozókat ugyanakkor jóval kevésbé viselte meg a járványhelyzet. 61 százalékuk egyenesen azt mondta, hogy „szárnyalt” az elmúlt időszakban, ami ezen a téren 23 százalékos különbséget mutat a javukra a nem döntéshelyzetben lévő alkalmazottakhoz képest. Ez azzal lehet összefüggésben, hogy a vezetők nagyobb szakértői támogatásban részesültek és többször mehettek szabadságra az elmúlt másfél évben - mutat rá a Microsoft lapunknak is eljuttatott elemzése.
A megállapítások között szerepel az is, hogy egyértelmű: a hibrid munkavégzés új korába lépünk be éppen. A vezetők 80 százaléka számít arra, hogy a hibrid munkavégzés állandósulni fog, és a munkavállalók több mint a 70 százaléka el is várja ezt.
Fotó: unsplash.com