Tízmilliókat tettek zsebre tavaly a magyar cégvezérek
Tízmilliókat kerestek tavaly a nagyobb tőzsdei vállalatok igazgatóságában és felügyelő bizottságában posztot betöltő tagok. Persze, álláshalmozókat itt is találunk, így volt, aki több mint 40 millióért látta el feladatát.
Az mfor.hu ezúttal a nagyobb, tőzsdére bevezetett cégek javadalmazási nyilatkozatai között szemezgetett, és összegyűjtötte, mennyivel honorálták tavaly a vezetőség munkáját.
Ahogy az lentebb látható, már önmagában egy felügyelő bizottsági tagság sem a rosszul jövedelmező kategória, ha azonban valaki ezen a szinten is "álláshalmozó", könnyen tízmilliók vándorolhatnak a házi kasszájába.
Az igazgatósági tagok esetében kiemelkedő honoráriumot biztosított tavaly a CIG Pannónia, a Mol és az OTP, sorrendben 21, 10 és valamivel több mint 9 milliós javadalmazással. A Mol esetében egyébként arról árulkodott a BÉT honlapján megjelentetett közlemény, hogy míg Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgatónak kicsivel több mint 10 millióval kell, hogy "beérje", addig a többi igazgatósági tag egy millióval többért látja el a feladatát a tanácsban. A közzététel szerint egyébként a tagok részére átutalt összegek különbözősége az eltérő adózási feltételekből adódik. A Mol a pénzbeli juttatás mellé egyéb nem pénzbeli járandóságokat is biztosít az érintetteknek, ilyen például a egészségügyi szűrővizsgálatok évi 84 ezer forint értékben, vagy a megkötött utasbiztosítás fejenként 13 500 forintos évi díjért.
Érdemes még kitérni a Magyar Telekomra is, ahol Christopher Mattheisen bruttó 7,2 millió forintot kapott a betöltött pozícióért, ám erről lemondott. Akárcsak a többi igazgatósági és felügyelő bizottsági tag. A cég javadalmazási nyilatkozatában felfigyeltünk egy érdekes dologra, mely egy fél mondatot megérdemel mindenféle negatív, vagy pozitív felhang nélkül: a tagok közül a külföldi illetőségűek szinte kivétel nélkül lemondtak a javadalmazásukról, míg a belföldi személyek nem. A cégnél az igazgatósági tagok egyébként 4,8 millió forintot kaptak évente bruttóban, míg a felügyelő bizottság elnöke 5,4, a többi FB-tag pedig 3,5 millió forintot.
A képzeletbeli rangsor legelső helyén Mosonyi György, a TVK igazgatóságának elnöke és a Mol felügyelő elnöke áll és összesen majdnem 43 millió forintot keresett. Tőle jócskán elmarad a bérezése a második helyen álló Horváth Gábornak, aki az OTP FB-tagja és a Mol igazgatóságának is tagja. Előbbi posztot 15,6 millióért, utóbbit pedig 11,1-ért tölti be, így összesen tavaly bruttó 26,7 millió forintot keresett a javadalmazási nyilatkozatok alapján. A dobogó harmadik fokát Csányi Sándor foglalja el a maga 21,9 milliós juttatásával. Az OTP-vezért a bank 9,4, a Mol az IT-tagságáért pedig 12,6 millióval jutalmazta 2012-ben.
Kiemelkedő még a CIG Pannónia vezérének, Horváth Bélának a javadalmazása. Egyedül ezt a posztot tölti be, de ezzel annyit keres, hogy az felér az álláshalmozók keresetével - tavaly a CIG 21 millió forinttal jutalmazta.
Chikán Attila a Mol és a Richter felügyelő bizottságának is tagja; előbbiért tagságáért 13,9 millió forint juttatásban részesült, míg a gyógyszergyár FB-elnöki feladatiért 5,5 millióval honorálta. Ezzel álláshalmozóként tavaly 19,4 milliót keresett tőzsdei cégek vezetőségi tagjaként.
Hernádi Zsolt tavalyi javadalmazása a Mol és OTP IT-tagságért összesen 18 millió forintra rúgott, Töröcskei István pedig, aki a Mol felügyelő bizottságának és a PannErgy-nek IT-tagja is majdnem 13 milliót vihetett haza. Az egykori miniszterelnök, Medgyessy Péter, aki a TVK egyik igazgatósági tagja, 300 forintos árfolyammal átszámolva közel 15 millió forintot kapott a társaságtól (50 ezer euró). (szerk: cikkünk készültekor még 300 forint felett volt az euró jegyzése)
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Hiába a gazdasági bizonytalanság, a bérek emelkedése töretlen: már három magyarországi ágazatban is egymillió forint felett van a bruttó... Teljes cikk
A kkv-k egyik legkritikusabb területe a pénzügyi-számviteli nyilvántartás – és mégis, a cégek többsége egyre nagyobb nehézségekbe ütközik, ha... Teljes cikk
A munkabér kifizetésének szabályait a Munka Törvénykönyve (Mt.) és kapcsolódó jogszabályok pontosan meghatározzák, mégis gyakran merülnek fel... Teljes cikk
- Dupla béremelés jön – tízezreknek nő a fizetése a közigazgatásban 7 napja
- Kutatói fizetésemelés jön – elhúzódó per és ingatlanvita után 1 hete
- Ennyi pénz kellene a nyugodt élethez Magyarországon 1 hete
- 600 ezer forintos ösztöndíjjal jön az új doktori elitképzés 2 hete
- Egymilliós fizetések a magyar munkaerőpiacon: mutatjuk, hol éri meg dolgozni 2 hete
- Fizetés nélküli szabadság 3 hete
- A szomszéd bére mindig zöldebb - izé - nagyobb! 1 hónapja
- Ezek a legjobban fizetett szakmák Magyarországon – Van, ahol a 3 milliós fizetés is elérhető 1 hónapja
- 1 millió forintos fizetés a mezőgazdaságban? Itt lehetséges 1 hónapja
- Szinte másik világ: hol keresnek a legjobban és legrosszabbul a magyarok? 1 hónapja
- Mennyit lehet keresni diákmunkával? 1 hónapja