Van aki az amerikai álmot Magyarországon keresi
Kaliforniában egy ingatlan megvásárlása 30 évre eladósítja havi több ezer dollárra a dolgozót, ez pedig Colm számára börtönbüntetéssel ért fel. Mivel már voltak rossz tapasztalatai, nem akarta átélni milyen az, ha valaki egyszercsak nem tudja fizetni a törlesztőrészletet.

Így ahelyett, hogy a havi biztos bevétel és a nagyvállalati alkalmazotti lét mellett döntöttek volna, az inkább több helyről összeszedett jövedelmet és a költségek alacsonyan tartását tűzték ki célul, valamint, hogy legyen saját földjük, ahol növényt termeszthetnek, állatokat tarthatnak, és egy a korábbinál természetközelibb életformában élhetnek. Az amerikai-magyar pár számára a Magyarországra költözés kilépés volt a mókuskerékből, kaland, kihívás és egy új kezdet.
Mindezzel együtt a szerző szerint az élet Magyarországon nehéz, hiszen a gazdaság nem áll éppen jól, az emberek elégedetlenek a kormánnyal. A manikűrözött kertekhez és a széles amerikai mosolyokhoz képest Magyarország keményebb, nyersebb hely. De az Egyesült Államoknak is megvannak a maga problémái, így mindenkinek a saját életét kell szem előtt tartania. Mint írja az övék egy impulzív döntés volt, melynek a következményeivel együtt kell élniük.
Ahogy megjegyzi, ugyan Magyarországot sok fiatal hagyja el, és a politikai helyzet némileg nyugtalanító a saját „amerikai álmuk”, úgy tűnik lassan elérhető közelségbe kerül. Bár ez az álom egyáltalán nem tipikus, mégis a vágyott boldogság és szabadság a Bükkben talán megvalósulhat. Ahogy Colm Fitzgerald írja, a kételyek azért előkerülnek, de az irracionális amerikai optimizmus, hogy a dolgok jól alakulnak és kemény munkával bármi elérhető, mindig továbblendítik ezeken a pillanatokon.