Világra, vagyis munkavilágra szóló siker: Budapest lett a legjobb "workcation" város
Szeretné tudni, melyik városnak vannak a legjobb adottságai ahhoz, hogy a munkát és a szabadidőt több szempont alapján is a lehető legkiválóbb minőségben összekapcsolja egy munkavállaló? A magyar főváros, Budapest vezeti a világ legjobb munka és nyaralás, azaz „workcation” városainak listáját, amelyet az International Workplace Group állított össze - cikkezi a CNBC.

Az eredmények egy házon belüli kutatáson, valamint egy világszerte 1000 hibrid irodai dolgozó körében végzett felmérésen alapulnak - írja a CNBC.
A pandémiának köszönhetően az otthonról dolgozók száma 2019 és 2023 között ötszörösére nőtt. Az amerikai munkavállalók 40 százaléka jelenleg is legalább heti egy napot távolról dolgozik - derül ki a Stanford Institute for Economic Policy Research által közzétett jelentésből.
„A felhőtechnológiának és egy jó minőségű internetkapcsolatnak köszönhetően a világ bármely pontjáról lehet dolgozni...nem csoda, hogy a munka és az utazás összekapcsolásának gondolata egyre népszerűbb, legyen szó akár néhány napról, amelllyel megtoldják a nyaralást, vagy néhány hónapról digitális nomádként” - mondta Mark Dixon, az International Workplace Group alapítója és vezérigazgatója.
Az IWG jelentése szerint a hibrid munkavállalók 84%-a meghosszabbította vagy meghosszabbítaná a szabadságát, hogy távolról dolgozhasson, míg 75%-uk szerint „a bárhonnan való munkavégzés szabadsága növeli a munkával való elégedettséget”.
Az IWG jelentése 30 várost hasonlított össze világszerte, és a következő kategóriákban 10-es skálán értékelte őket:
- Éghajlat
- Kultúra
- Szállás
- Közlekedés
- Élelmiszer
- Megélhetés (egy kávé ára)
- Boldogság
- Szélessávú internetsebesség
- Fenntarthatóság
- Rugalmas munkaterületek elérhetősége
Ezeket a kritériumokat azért választották, hogy „segítsenek felmérni, mennyire lesz kényelmes vagy kedvező a tengerentúli környezet, különösen, ha figyelembe vesszük a munkahelyi kötelezettségeket” - mondta Dixon a CNBC Make It-nek. "Az alapvető életkörülmények (szállás, közlekedés, élelmiszer stb.) mellett vannak olyan alapvető szempontok, amelyek jelentős hatással lehetnek a munkavállalók termelékenységére, mint például a szélessávú internet és a rugalmas munkaterületek elérhetősége” - mondta.
Az idei lista élén Budapest áll, amely a szállás (9,5/10), a közlekedés (9,5/10), a fenntarthatóság (8,5/10) és a szélessávú internet sebessége (8/10) kategóriákban kapott magas pontszámokat.
A magyar főváros „híres klasszikus építészetéről, amely évente mintegy 12 millió nemzetközi turistát vonz ... [és] több mint 200 múzeummal és galériával, élénk városrészekkel és bőséges zöldterületekkel büszkélkedhet, így ideális választás a digitális nomádok számára” - olvasható a jelentésben.
A 10 legjobb város a munkahelyi nyaraláshoz az IWG szerint:
- Budapest
- Barcelona
- Rio de Janeiro
- Peking
- Lisszabon
- New York
- Szingapúr
- Jakarta
- Los Angeles
- Milánó
Barcelona, amely tavaly a lista élén állt, továbbra is a hibrid munkavállalók kedvence. A digitális nomád vízum, a megbízható közlekedési infrastruktúra és a viszonylag megfizethető megélhetési költségek mellett a spanyol város „élénk légkört, lenyűgöző építészetet és szinte egész évben tartó napsütést” is kínál - áll a jelentésben. Barcelona magas pontszámot ért el a közlekedés (9/10), az éghajlat (8,5/10) és a szállás (8,5/10) kategóriában, amely a havi közlekedési bérlet költségét, az évi összes napsütéses órát és az átlagos havi bérleti díjat méri.
Az idei listán az ázsiai városok is előkelő helyet kaptak: Peking, Szingapúr és Jakarta is bekerült a legjobb 10 közé. Peking idén egy helyet esett vissza a negyedik helyre.
Eközben Szingapúr a tavalyi évhez képest lenyűgöző 14 helyet javítva a hetedik helyre került. A városállam a szélessávú szolgáltatások minősége (10/10) és a fenntarthatóság (9/10) kategóriákban kiemelkedően jó eredményt ért el. Szingapúr, amely a világ második legjobb repülőterével büszkélkedhet, „Délkelet-Ázsia globális kapujaként” szolgál, és vonzó célponttá teszi az utazók számára. Szingapúr már második egymást követő évben Ázsia legboldogabb országa lett, és az IWG szerint 2025-re a sziget egészére kiterjedő 5G-lefedettséget kínál.
„Ez a tendencia tovább fog gyorsulni, és továbbra is azt fogjuk látni, hogy egyre több vállalat alkalmazza a WFA-szabályokat, hogy javítsa a munkavállalók munka-magánélet egyensúlyát és növelje vonzerejét munkáltatóként” - mondta Dixon.
Sajnos ezen a listán Budapest csak a 19. helyen végzett: Mutatjuk, mennyi az átlag havi nettó bér Kelet-Európa városaiban
kép: freepik
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A gazdasági bizonytalanság közepette a felsővezetők kétharmada hibrid munkamodellekkel és költségcsökkentéssel reagál a kihívásokra. Az IWG... Teljes cikk
Megszünteti a Mol az otthoni munkavégzés szabályzatát, és a Mol csoport egészében a rendszeres irodai jelenlét válik alapértelmezett munkavégzési... Teljes cikk
Egy floridai vasúttársaság coworking terekké alakítja állomásait és vonatait, hogy az utasok útközben is hatékonyan dolgozhassanak. A távmunka új... Teljes cikk
- AI-ügynökök és humán kollégák egy csapatban - de vajon ki lesz a főnök? 6 napja
- Itt a toplista! Ezekben az országokban nem uralja a munka az életet – hogy áll Magyarország? 6 napja
- 55 évesen nyugdíj? A kormány a nehéz fizikai munkát végzőknek kedvezne 1 hete
- Így csökkenthetnénk a nők plusz terheit a nyári szünetben 1 hete
- Mondjuk ki végre, milyen fájdalmas árat fizetünk a rugalmas munkáért! 2 hete
- Az amerikaiak harmada szakmunkásképző iskolát ajánlana a fiataloknak egyetem helyett 2 hete
- Újraindul a Nyári diákmunka program – akár 260 ezer forintos támogatás jár a munkáltatóknak 3 hete
- Szja-mentesség 25 év alatt – útmutató diákoknak a NAV-tól 3 hete
- Túl a zsebpénzen - a diákmunka már nem az, ami régen volt 3 hete
- Mi van, ha leáll a ChatGPT? Mennyire sérülékeny az MI-alapú munkavégzés? 3 hete
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 3 hete