Volánbusz: Nem kívánunk részt venni Soros európai parlamenti választási kampányában
A túlóratörvény alkalmazásáról kérdeztük a Volánbusz Zrt.-t, de részletes válasz helyett ez a két mondat jött: „Magyarországon mindenkire ugyanazok a törvények vonatkoznak, emellett az állami cégekre speciális szabályok is érvényesek. Társaságunk nem kíván részt venni Soros európai parlamenti választási politikai kampányában.” Ez a válasz szóról szóra egyezik azzal, amit a 24.hu kapott a Magyar Postától. Úgy látszik, újságírói kérdésre e két állami vállalat részéről túlóra témában ennyi a válasz.
Ezeket a kérdéseket tettük fel a Volánbusz Zrt.-nek:
- Élni fognak a túlóratörvény adta lehetőséggel? Azaz várható-e, hogy a buszsofőrök a jelenleg előírt 300 óra helyett 400 órában dolgoznak majd?
- Ha igen nem gondolják, hogy ez akár balesetveszélyes is lehet?
- Ha a Volán él a túlóratörvény adta lehetőséggel, a sofőrök milyen időközönként számolhatnak a túlórák kifizetésével?
- Jár-e majd valamilyen szankcióval, ha egy sofőr nemet mond az önkéntes túlmunkára?
- Várható-e béremelés a cégnél? Nem volna-e célszerűbb magasabb bérekkel vonzóvá tenni a céget, akkor talán nem is volna szükség túlmunkára.
Ezt a választ küldte a Volánbusz Zrt. Kommunikációs és Marketing Irodája:
„Magyarországon mindenkire ugyanazok a törvények vonatkoznak, emellett az állami cégekre speciális szabályok is érvényesek. Társaságunk nem kíván részt venni Soros európai parlamenti választási kampányában.”
A Volánbusz Zrt. jelentős vállalalat, közlekedteti a Budapestről induló nemzetközi és országos autóbuszjáratok többségét, továbbá a Pest megyei településeket kiszolgáló elővárosi és regionális, valamint helyi járatokat is indít. Budapestről napi kb. 500 országos autóbusz-járatot közlekedtet. Pest megyében napi mintegy 5500 járatot üzemeltet.
Fotó: volanbusz.hu
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
2026 júniusától életbe lép az uniós bértranszparencia irányelv, amely alapjaiban formálja át a cégek bérpolitikáját és HR-folyamatait. A... Teljes cikk
Bő egy évük van a munkaadóknak, hogy megfeleljenek az EU-s bértranszparencia irányelv követelményeinek. Papp Tamás István HR szakértő friss... Teljes cikk
2025 első negyedévében a legmagasabb bruttó átlagkereset Budapest II. kerületében 1,16 millió forint volt, míg a legalacsonyabb a Cigándi járásban... Teljes cikk
- Külföldi munkavállalók bejelentése - változó szabályok, fontos tudnivalók 3 hónapja
- Több tízezernyi magyar cégnek kell megfelelnie az ESG-szabályoknak 5 hónapja
- Az egyéni szolgáltatók munkavédelmének titkai 6 hónapja
- Így változnak a nyugdíjtörvény egyes rendelkezései - mi a 13. havi nyugdíj feltétele? 8 hónapja
- Túlóra: amikor mégsem 8 óra a 8 óra - a túlmunka elrendelésének szabályai 8 hónapja
- A britek nagy része szabadidejében is dolgozik, ez a korosztály tud a legkevésbé elszakadni a munkától 9 hónapja
- A francia kormány újabb bevándorlási törvényt készít elő 9 hónapja
- Túlórapótlék 10 hónapja
- Özvegyi nyugdíj 10 hónapja
- Itt a lista, ezek a cégek hozhatnak be vendégmunkásokat 11 hónapja
- Szlovákiában a dolgozók kétharmada alig jön ki a fizetéséből, rengetegen túlóráznak 11 hónapja