Britek oktatják az ausztrálokat
A londoni egyetem szaktudása jelentheti a megoldást Ausztráliának a klímaváltozás elleni küzdelemben. 2009-től ugyanis az ausztráliai Adelaide-ben nyitja meg helyi kirendeltségét a brit iskola, írja a BBC News.
Ezen a héten köttetett meg erről az egyezség a londoni egyetem és Dél-Ausztrália között. Az egyetemnél elmondták, hogy ezen az új karon 60 diák fog kétéves mesterképzésben részesülni. A szigetországban a globalizáció és a felsőoktatás iránti folyamatosan növekvő igényt látva döntöttek a tengerentúli egyetem létesítése mellett. Az igazgatót és az oktatói gárda javát a Londoni Egyetem jelöli ki, így biztosítja a Nagy-Britanniában megszokott magas színvonalat.
Földrészeken átívelő oktatás
Miközben folyamatosan nő a Nagy-Britanniába érkező tengerentúli diákok száma, a globális felsőoktatási piacon kezd kibontakozni egy másik trend is, amely arra ösztönzi a brit egyetemeket, hogy más országokban jelenjenek meg tudásbázisukkal. Ezáltal a diákoknak saját országukban nyílik lehetőségük az angol nyelv és a brit akkreditált diploma megszerzésére. A Nottinghami Egyetem már Kínában és Malajziában is megnyitotta campusát.
"A transznacionális oktatás megváltoztatja a diákok és a diplomások képességfejlesztésének módját" - közölte Michael Worton, a londoni egyetem igazgatója-alelnöke.
Az elmúlt hét évben 6 ezerről 23 ezerre nőtt a tengerentúlról érkező diákok száma Adelaide-ben.
A londoni egyetem ausztráliai kirendeltségének jelentősége abban áll, hogy az iskola élen jár az energia, a tudomány, és az erőforrás menedzsment területén, amelyre Ausztráliának nagy szüksége van, mivel a klímaváltozás az átlagosnál nagyobb mértékben érinti.
BBC News
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A kutatás szerint a női munkavállalók kiégése évi 7,5 milliárd fontba kerül az őket foglalkoztató vállalatoknak. Teljes cikk
A vezérigazgató egy levelében arra buzdította az alkalmazottakat, hogy fogadják el a technológia által hozott változásokat, hogy versenyképesek... Teljes cikk
Egy jelentés szerint a különböző generációkhoz tartozó munkavállalók egyaránt aggódnak az adósságaik törlesztése, a fontosabb élethelyzetekre... Teljes cikk
- Új HR igazgató a Process Solutions-nél 2 hete
- Rászakadhat a korfa erre a magyar városra, ha nem lépnek időben 4 hete
- Díjazták a legjobb magyar egyetemeket 1 hónapja
- A világ élvonalában? - újabb mérföldkő a Semmelweis Egyetem történetében 1 hónapja
- Nem olcsóbb a külföldi vendégmunkások alkalmazása a magyarokhoz képest 2 hónapja
- AI-szakértők és orvosok előnyben, másoknak szigor: jön az új bevándorlási rend 2 hónapja
- Mi a leggyakoribb felmondási ok és miért nem meri kimondani senki? 2 hónapja
- Felmérés: a felsővezetők jobbra értékelik saját teljesítményüket iparági versenytársaiknál 2 hónapja
- Nagy Márton 13 százalékos minimálbér-emelést jelentett be, szólt a nyugdíjakról is 3 hónapja
- A britek 78%-a aggódik a megélhetése miatt, de nem merik elmondani munkaadójuknak 3 hónapja
- Több tízezer autóipari munkahely megszűnését okozhatják az amerikai importvámok 3 hónapja