Elbocsátások helyett átcsoportosítások - így reagáltak a járványra a hazai bankok
A nagy hazai bankok jelentős része nem kezdett leépítésbe a járvány alatt, a Raiffeisen pedig még új dolgozókat is felvett.

„A bank létszámpályáját a 2018-ban elfogadott stratégia határozza meg. Ugyanakkor a jelenlegi helyzetben a bank folyamatosan vizsgálja a munkáltató és a munkavállalók érdekeit kölcsönösen figyelembe vevő átmeneti lehetőségeket. Ennek keretben alkalmazza és vizsgálja a részmunkaidős foglalkoztatást” - közölte a portál megkeresésére a Takarékbank. A Budapest Bank, a CIB, az Erste, a KH, az MKB, az OTP, a Raiffeisen és az UniCredit nem leépítésekkel reagált a járványhelyzetre, hanem a munka optimalizálásával. A munkavállalók nagy része nem a bankközpontok székházaiban, hanem otthonról dolgozik, a fiókokban azonban nagyobb a bejárók aránya. A legjobban fizetett dolgozók nagy része szintén nem home office-ban végzi munkáját, hanem bejárnak.
A válaszok szerint az OTP, a K&H, az Erste, a Budapest Bank, a CIB, az MKB és az UniCredit sem kényszerült sem létszámleépítésre, sem munkaidő-csökkentésre. A 2830 főt alkalmazó Raiffeisen Bank új dolgozókat is felvett a járvány alatt, viszont a dolgozók egy részénél ideiglenesen bevezettek fizetéscsökkentést.
„Sikeres újraindulás esetén ezeket az intézkedéseket, ha úgy látjuk, hogy újraindul az ügyfélforgalom, maximum 2 héten belül teljesen ki tudjuk vezetni. Az érintettek körét városra, fiókra, leterheltségre, és élethelyzetre lebontva határoztuk meg - hiszen például sok gyermekes szülőnek most még segítség is lehet, ha több időt tölthet a szintén otthon lévő gyermekével.” A bérveszteséget a legalacsonyabb fizetésű munkatársaknak teljes mértékben visszakompenzálja, miközben a felsővezetői körnél egy automatikus bércsökkentés történt" - közölte a Raiffeisen Bank.
A bankok úgy látják, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a járványhelyzet alatt, a vezetők elégedettek a home office munkavégzéssel.
Index.hu
fotó: pixabay