Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 3 éve

Utazási korlátozások: meghúzták a vészcsengőt a németek

A koronavírus-világjárvány miatt bevezetett utazási korlátozások lazítását sürgetik a német gazdaság vezető vállalkozói érdekképviseletei a szövetségi kormánytól és az európai partnerektől.

A túlságosan gyakori és túlságosan rövid idő alatt bevezetett változtatások az utazási figyelmeztetések, a karanténszabályok és a koronavírus-tesztelési stratégia rendszerében "bizonytalanságot okoznak és tovább növelik a gazdasági kockázatokat" - áll a többi között az ipari és kereskedelmi kamarák országos szövetsége (DIHK), az iparvállalatok szövetsége (BDI), a munkaadói érdekképviseletek országos szövetsége (BDA) és az országos szálloda- és vendéglátóipari szövetség (Dehoga) közös nyilatkozatában.

A többi között kifejtették, hogy a korlátozások miatt nemigen lehet szakértőket, fejlesztőket vagy karbantartókat kiküldeni berendezések üzembe állítására vagy javítására, ami súlyos hatásokkal jár a vállalatok nemzetközi szállítási láncolataiban, a nemzetközi szakmai kiállítások és vásárok elmaradása pedig tovább apasztja a rendelésállományt.

A gazasági érdekképviseletek előtt világos, hogy az utazási korlátozások a járványügyi eszköztár fontos elemei, azonban azt is látják, hogy alkalmazásuk erősen nehezítik a gazdaság működését, például a kereskedelmet és a beruházásokat. Ezért olyan szabályokra van szükség, amelyekkel egyensúlyba hozható az egészség védelme és a gazdaság ösztönzése. Az eddiginél differenciáltabb, a helyi járványügyi viszonyokat jobban tükröző megoldásokat kell alkalmazni az utazási figyelmeztetések rendszerében - áll a német gazdaság legtöbb vállalkozását összefogó szervezetek felhívásában.

A német külügyminisztérium a Robert Koch országos közegészségügyi intézet (RKI) adatai alapján adja ki a koronavírus-világjárvánnyal összefüggő utazási figyelmeztetéseit.

Jelenleg az Európai Unión kívül szinte valamennyi térségre - a világ több mint 160 államára és területére - van érvényben utazási figyelmeztetés, és több EU-s tagországra és régióra is.

A figyelmeztetés alapesetben a járványügyi szempontból kockázatos minősítést vonja maga után. Az ilyen térségből hazatérőknek 14 napra karanténba kell vonulniuk, amit legkorábban az ötödik nap elteltével lehet negatív koronavírus-teszttel kiváltani. A figyelmeztetések egyelőre szeptember 14-ig érvényesek, a szövetségi kormány várhatóan szerdai ülésén foglalkozik a témával.
  • 2023.05.31Jövő Vezetője Díj - nevezés Keressük a Jövő vezetőit, segíts megtalálni őket! A közép- és felsővezetők elismerését célzó ‘Jövő vezetője’ díj idén is kiosztásra kerül. Nevezd a vezetődet! Részletek Jegyek
  • 2023.06.06Napi, heti pihenőidő és az új visszaélés-bejelentési törvény A workshop második felében azzal foglalkozunk, hogy az Európai Unió Bírósága 2023. márciusában egy magyar ügy kapcsán kimondta, hogy a heti és a napi pihenőidőt elkülönítve kell kiadni. Ez a magyar „általános munkarend” alapulvételével azt jelenti, hogy a szombati és vasárnapi naptári napokra eső heti két pihenőnap előtt kell kiadni a 11 órás napi pihenőidőt, tehát péntek 13.00 óra után munka már nem végezhető. Részletek Jegyek
  • 2023.06.27IFRS Halasztott adó képzés Élő, interaktív, online képzés a nemzetközi beszámolókészítési elvek szerint az adózás számviteli kezeléséről. Fő cél: - a halasztott adó fogalmának megismertetése: mitől halasztott? - a halasztott adó elszámolásának célja és jelentősége - a számítás esetei és gyakorlati példákon keresztüli bemutatása. Részletek Jegyek
További cikkek
A vártnál jobban csökkent a munkanélküliség áprilisban Lengyelországban

A regisztrált munkanélküliek száma 25 ezerrel csökkent márciushoz képest. Teljes cikk

Bevezethetik a hatnapos munkahetet Oroszországban

A szankciók miatt nehéz helyzetbe került az orosz gazdaság. Teljes cikk

Sztrájkot hirdettek szerdára az oktatási szakszervezetek Romániában

Múlt szerdán a szakszervezetek több mint tízezer tagja tüntetett a magasabb bérekért Bukarestben. Teljes cikk