“A magyar ember egyszerűen nem akar dolgozni.” Biztos, hogy igaz ez? Sokszor hallani a fenti megjegyzést, amikor a betanított munkások vagy akár szakmunkások motiválásáról van szó. Vajon tényleg így lenne? Teszi fel a kérdést a Mentor Training Kft. blogja.
Jómagam HR tanácsadóként dolgoztam sok éven át Magyarországon, majd egy hirtelen fordulattal kimentem a családommal Angliába. Az elmúlt öt évben számos, teljesen különböző céggel ismerkedtem meg. A gyári-, raktári-, illetve betanított munkás fronton egészen érdekes a helyzet. A nagyobb városokban (London, Birmingham stb.) a fizikai állomány általában nem angol. Nem azért, mert az angol munkás drágább, hanem azért, mert pl. a kelet-európai sokkal jobban hajt és olyan dolgokra is rá lehet venni, amire a briteket sokkal kevésbé.
Megismertem például egy brit céget, ahol az irodában kizárólag angolok dolgoznak, míg a fizikai állomány 80-90%-ban magyar. Kijáró szerelőkről van szó, akik állandóan ügyeletben vannak. Minden nap, minden éjjel, akármikor kaphatnak egy hívást és menniük kell azonnal. Egyéni vállalkozóként dolgoznak, így még ügyeleti pénz sincs. Egy brit van a fizikai csapatban.
Teljes cikk a
HR Blogon.
Kedves Olvasónk!
Úgy tapasztaljuk, hogy Ön hirdetésblokkoló rendszert használ. Kérjük az oldal zavartalan olvasása érdekében kapcsolja ki ezt a funkciót,
majd kattintson ide!
Köszönjük!
Amennyiben nem kívánja vagy tudja kikapcsolni a hirdetésblokkoló rendszert, akkor is elérheti oldalunkat, de a felhasználói élmény sérülhet.
Kattintson ide, ha így folytatná a böngészést.
Köszönjük együttműködését.