Jár-e táppénz rokkant ellátottként, ha Covid miatt táppénzen vagyok?
D kategóriába tartozok, rokkantsági ellátást kapok, mellette 4 órában dolgozom. Még nem értem el az öregségi nyugdíjkorhatárt. 2020.december 15-től betegállományban vagyok Covid-19-el. Az első 21 napban házi karanténban voltam, azután engedélyezte a háziorvos a kijárást, de továbbra sem támogatta, hogy dolgozni menjek. Jár-e táppénz részemre?

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
A keresőképtelenség első 15 munkanapjára betegszabadság jár a a munkavállalónak, azonban ez csak saját betegség esetén lehetséges akkor, ha az orvosi igazolásán 8-as keresőképtelenségi kód szerepel. A betegszabadságra jogosító napok kimerítése után táppénzre lehet jogosult, amelynek mértéke 50 vagy 60%.
Amennyiben a keresőképtelensége közegészségügyi okból történt hatósági elkülönítés miatt áll fenn, vagyis az orvosi igazoláson 7-es keresőképtelenségi kód szerepel, önt az első naptól táppénz illeti meg.
Előfordulhat a két eset kombinációja is, például házi karantén elrendelése esetén (ha nem ön beteg, de szoros kontakt személy) 7-es kóddal van otthon. Az otthonlét alatt a saját betegségére is fény derül, így a további orvosi igazolásain 8-as kód fog szerepelni.
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a kerdes@hrportal.hu címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László.
Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Antalóczy Adrienn válaszol.
Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ.
A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus és a Saldo Zrt segít.
HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot.
Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol.
Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel
Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Saldo Zrt válaszolja meg.
Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg.
Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet.
Közszolgálati kérdésekkel kapcsolatban Dr. Hódosi Anikótól kérdezhet.
Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol.
HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.