Javítani kellene a fiatalok jövőjét támogató előtakarékosságon
Az NN Biztosító felmérésében megkérdezett szülők 73 százaléka érezte fontosnak, hogy gyermeke továbbtanuljon, 81 százalékuk szerint a gyereknek minél hamarabb önállónak kellene lennie, viszont a szülőknek csupán 19 százaléka tesz félre ezekre a célokra - írja az MTI.
Figyelemre méltóak azok a kockázatok is, amelyek a szülőket leginkább aggasztják a gyermekük jövője kapcsán: a makrogazdasági-társadalmi környezet kedvezőtlen alakulását a válaszadók 88 százaléka tartja kockázati tényezőnek, az átmeneti anyagi gondokat 86 százalékuk, a betegségek, balesetek 82 százalékuk szerint lehet veszélyes, és csupán 68 százalékuk jelölte meg a munkahely elvesztését kockázatos dolognak.
Sztanó Imre jelezte: a szülők inkább a jelenben igyekeznek növelni a gyerekeik jövőbeni esélyeit azzal, hogy több időt töltenek velük, nevelik őket, ehhez képest a megtakarítás kissé háttérbe szorul. Ötből négy szülő rendszeresen, heti szinten tanul gyermekével, különórákra vagy sportra a célcsoport valamivel kevesebb, mint kétharmada költ.
Hozzátette: bár a szülők tartanak az esetleges egészségi problémáktól, balesetektől, a válaszadóknak csak 33 százaléka említette, hogy gyerekére/gyerekeire vonatkozóan van bármilyen, az állami vagy iskolai biztosításon túli védelme.
Az online reprezentatív kutatás 3-14 év közötti gyermekeket nevelő szülők részvételével készült. A válaszadók kora 25-60 év között volt, a felmérést nem, korcsoport, iskolai végzettség, településtípus és régió szerint reprezentatívan végezték 2018 februárjában, a felmérést NN megbízásából az NRC készítette.
MTI