Jogosult lehet-e a párom a koronavírus miatt létrejött álláskeresési járadékra?
Párom 2-3 hónapja napi bejelentéssel dolgozik, de még nem kapott álláskeresési járadékot. Most a vírus miatt a napi bejelentéses munkát nem tudja folytatni. Az lenne a kérdésem ő jogosult-e a koronavírus miatt létrejött álláskeresési járadékra?

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
Amennyiben korábban már kérelmezett álláskeresési járadékot és a kérelem benyújtását megelőző biztosítási jogviszonyára tekintettel az álláskeresési járadék Ön által igénybe vehető maximumát igénybe vette, akkor előbb ismételten jogosultsági időt kell gyűjtenie ahhoz, hogy újfent álláskeresési járadékot tudjon igénybe venni.
10 nap jogosultsági idő (pl. munkaviszony, közszolgálati jogviszony stb.) felel meg 1 nap járadék-folyósítási időnek. Az álláskeresési járadék igényléséhez legalább 360 nap jogosultsági időt kell tudni igazolni. Az álláskeresési járadék legfeljebb 90 napra jár, amihez 900 nap (majdnem 3 év) jogosultsági időt kell tudni összegyűjteni. Ha ennél kevesebb a jogosultsági ideje, akkor arányosan kevesebb időre kérelmezheti az álláskeresési járadékot.
Az álláskeresési járadékról itt már írtunk bővebben.
Munkajogi problémája van? Munkavállalóként használja ügyvédkeresőnket!
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a kerdes@hrportal.hu címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László.
Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Antalóczy Adrienn válaszol.
Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ.
A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus és a Saldo Zrt segít.
HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot.
Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol.
Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel
Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Saldo Zrt válaszolja meg.
Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg.
Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet.
Közszolgálati kérdésekkel kapcsolatban Dr. Hódosi Anikótól kérdezhet.
Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol.
HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.