Miben mérjük egy ország családbarát jellegét?
Mi az, amit a munkavállaló érez abból, hogy családbarát egy ország? Mit nyerhetnek mindebből a vállalatok/vállalkozók? Hiszen nem csak attól lesz egy ország családbarát, hogy milyen hosszú a fizetett távollét a gyermek születése után, egyéb nagyon fontos szempontok is vannak. Írja a Restart Mom Project a HR Blogon.
Néhány fontos adat a jelentésből
41 OECD és EU országot vizsgáltak, a fókusz két ponton volt: gyermekgondozási szabadság rendszere a szülők számára és a gyermekek bölcsődei, óvodai (vagy ezzel megegyező, de más elnevezésű szolgáltatások iskola előtti életkorban) ellátása.
A családbarát szegmensek vizsgálta során összességében 16. helyen szerepelt Magyarország. Svédország, Norvégia és Izland végzett az első három helyen. Az egyik vizsgált tényező a fizetett otthon tölthető idő hossza, ebben Észtország után második helyen szerepel hazánk.
Érdekesség a tanulmányban, hogy az apáknak járó fizetett időszakot is vizsgálták. Japánban van a leghosszabb fizetett időtartam 30 hét, azonban a jogosultak mindössze 5,14% élt ezzel a lehetőséggel.
Folytatás a HR Blogon.