Munkába visszatalálás
Munkába állni annyit jelent, hogy a munkaviszony létesítése megtörtént és első nap elkezdjük a munkát. Munkába visszatalálni, jól teljesíteni kicsit összetettebb egy hosszabb kihagyás után - olvasható a HRBlogon.

Belső harmónia - mindenkinek tudnia kell a saját igényeit
Az igények alapján a szerepek is kialakulnak (anya-dolgozó nő- társ stb.). Azért senki nem vethet Rád követ, hogy nem akarsz a gyermeked hároméves kora előtt munkába állni. Mivel olyan szerencsés helyzetben vagyunk (igen szerencsés helyzet, sok nyugati országban 6-8 hét van), hogy a jogi háttér ezt lehetővé teszi, ha úgy érzed, Neked erre szükséged van, használd ki. De ennek másik fele is igaz, ha hamarabb érzed a vágyat a szellemi kihívásra, akkor újra munkába lehet állni. Egy frusztrált, feszültséggel teli Anyuka a babának sem jó.
Szerepkonfliktus feloldása
Az anyaság megélése mindig különleges élmény, az első baba esetében főleg, de idővel eljön az igényünk (vagy nem, ez itt az egyéniségtől függ) más szerepre is: először visszatérni, mint (élet vagy házas) társ, aztán, mint barátnő, aztán a szakmai kihívások is érdekelni fognak. Ez természetes. Azonban a szerepek más-más igényeket, feladatokat jelentenek. Nem húzható éles határ dolgozó nő és anya között, nem úgy működünk, hogy belépünk a munkahelyre és kint hagyjuk az anyuka „létünket”. Mindent cipelünk, és külön eszköztárat kell kiépíteni ahhoz, hogy egyensúlyozni tudjunk.
Időzítés
Ha felkészültnek érezzük magunkat az új feladatokra, az újbóli munkába állásra, vagy vállalkozásra, akkor nem érdemes halogatni. A család támogatása, esetleg nagyszülői, gyerekfelügyelői segítség mellett már „csak” magunkra kell figyelni az álláskeresés, munkavállalás során. Azonban ha a gyermek jelez, hogy még szüksége van Rád, akkor érdemes várni (amennyiben lehetséges, pl. csak anyagi oka van a munkavállalásnak).
A teljes cikk a HRBlogon olvasható.
Fotó: pixabay