Nem tud dönteni a minimálbéremelésről a kormány sem
Miután a munkaadók és a munkavállalók érdekképviseletei nem tudtak megállapodni a jövő évi minimálbérekről, a kormány kezében a döntés -írja a 24.hu.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség a lappal viszont azt közölte, hogy december 12-i volt az idei utolsó kormányülés, így idén már nem is hívják össze a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumát sem.
A MASZSZ elnöke Kordás László azt mondja: nem nagyon érti az egészet. Nem ők mondták azt, hogy nem akarnak tovább tárgyalni a VKF-en, hanem a kormány. Azt mondták, dönteni fognak, 12-én, mégsem döntöttek - jegyezte meg.
Mint fogalmazott: Nem csak a munkavállalók szeretnék tudni, mennyi lesz az emelés, hanem a munkáltatók is, hiszen nekik jövőre az alapján kell fizetniük a dolgozóikat. Különösen azokban az ágazatokban égető a kérdés, ahol a minimálbér, vagy a bérminimum még meghatározó tényező. Ott egyáltalán nem mindegy, hogy a következő évre szánt bértömegből mennyit visz el, hogy ráállnak a megemelt kötelező minimálbérre, illetve bérminimumra. És amennyit elvisz, azt nem tudják osztani a többi bérkategóriában az emelésre.
Minisztériumi források szerint 150 ezer forint lehet a minimálbér, és 202 ezer forint a bérminimum.
24.hu