Pályaorientációs programot indít a Budapesti Gazdasági Egyetem
A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) a felsőoktatásba bekerülés fokozását támogató pályázat keretében pályaorientációs programokat indít középiskolások részére, hogy népszerűsítse körükben az Egyetem portfóliójába tartozó egyéb szakok mellett kiemelten a gazdaságinformatikus és üzleti képzéseket. A 4 éves időtartamra szóló projekt keretében összesen 30, az első évben 16 iskolában valósulnak meg a programok - írják sajtóközleményükben.
A 4 tanéven át, 2021-ig tartó projektben az ország régióiból összesen 30, az első évben 16 középiskola vesz majd részt. „Képzési portfóliónk kialakításánál kiemelt figyelmet fordítunk a vállalati visszajelzésekre és a munkaerőpiaci trendekre. Most úgy látjuk, hogy a turizmus és vendéglátás, a nemzetközi üzlet, valamint a gazdaságinformatika, a pénzügy és a menedzsment területeken zajlanak a leggyorsabb változások. Fontosnak tartom, hogy segítsük a középiskolásokat abban, hogy olyan felsőoktatási képzéseket válasszanak, melyek valós piaci igényekre adnak választ” - hangsúlyozta Prof. Dr. Heidrich Balázs, a Budapesti Gazdasági Egyetem rektora. Az egyetem profiljába illő - kiemelten a gazdaságinformatikus és üzleti-közgazdász - szakmák mélyebb megismerése megkönnyíti és megalapozottabbá teszi a szakmaválasztást, csökkenő lemorzsolódást eredményezve.
„Megtisztelő számunkra, hogy középiskolákkal szorosan együttműködve segíthetjük a diákokat a pályaválasztásban. A rendhagyó, sokszor interaktív formában megvalósuló, kifejezetten a középiskolás korosztály igényei alapján összeállított programok számtalan fejlődési lehetőséget kínálnak, elmélyítik kiemelten a matematikai és informatikai ismereteket és egyben felkeltik az érdeklődést a gazdaságtudományi képzések iránt, amellyel a diploma megszerzését követően jó álláshoz juthatnak - tette hozzá Dr. Dietz Ferenc, a Budapesti Gazdasági Egyetem kancellárja.