Próbaidő alatt felmondhatnak, ha megműtenek?
2018. február 26-án létesítettem új munkaviszonyt a jelenlegi munkahelyemen és a héten derült ki epekövem van, epehólyaggyulladással. Május 31-ére jegyeztek elő műtétre. Az orvosom szeretné, ha addig táppénzen lennék, hiszen a gyulladásnak is le kell mennie, erős diéta, sok pihenés, fekvés, amit dolgozva nem tudok betartani. A próbaidőm 2018. május 26-án telik le. Ha én például május 1-től elmennék táppénzre felmondhatják-e a munkaszerződésemet a próbaidő alatt? Érdekelne milyen jogszabályok vonatkoznak rám, hogy a legyen összehasonlítási alapom ha ők mondanak valamit a táppénzre, hogy sajnos tartósabban muszáj lenne gyógyulnom.

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
Ugyanakkor a próbaidő alatti azonnali hatályú felmondás esetén is vizsgálható, hogy a munkáltató magatartása nem ütközik-e az egyenlő bánásmód vagy a rendeltetésszerű joggyakorlás követelményébe. Adott esetben ugyanis a látszólag jogszerű azonnali hatályú munkáltatói felmondás jogszerűtlenségét is megállapíthatja a bíróság, amennyiben a munkáltató (és nem a munkavállaló) nem tudja bizonyítani a perben, hogy az azonnali hatályú felmondással nem a munkavállaló betegsége miatt élt.
Megjegyezzük, hogy a válaszadás során egyéb, a kérdésben kifejezetten nem említett körülményeket nem vettünk figyelembe.
Üdvözlettel, gyors gyógyulást kívánunk!
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a [email protected] címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László.
Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Antalóczy Adrienn válaszol.
Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ.
A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus és a Saldo Zrt segít.
HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot.
Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol.
Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel
Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Saldo Zrt válaszolja meg.
Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg.
Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet.
Közszolgálati kérdésekkel kapcsolatban Dr. Hódosi Anikótól kérdezhet.
Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol.
HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.