kapubanner for mobile
Megjelent: 3 éve

Replacement

Humánpolitikai eszköz, mely során a munkáltató aktív szerepet tölt be az elbocsátott munkavállaló álláskeresésével kapcsolatban. Hátránya, hogy a folyamatban az alkalmazott passzív szerepet tölt be, nem motivált, nem érdekelt az elhelyezkedésben.

Az elbocsátás miatt a munkavállalóban keletkezett érzelmek legtöbbször ambivalensek: nehezen feldolgozható számára az elbocsájtás ténye és a munkáltatónak ez a gondoskodó attitűdje.
A módszer nem biztosít lehetőséget arra, hogy a felek közötti esetleges konfliktusok - amelyek az elbocsájtás okát képezhetik - felszínre kerüljenek; ezáltal a munkavállaló nincs rákényszerítve új munkahelyi magatartásformák kialakítására sem.

A replacement folyamata általában több lépésből áll, amelyek a következők:

  • A munkáltató és a munkavállaló közötti megállapodás a replacement feltételeiről, időtartamáról, költségviseléséről stb.
  • A munkavállaló részvétele egy képzési programon, amelynek során tanácsadók segítségével fejleszti az önismeretét, a piacismeretét, az álláskeresési készségeit, az interjútechnikáját, az önéletrajzírását stb.
  • A munkavállaló támogatása az álláskeresés során, amelynek során a tanácsadók segítenek neki az álláshirdetések felkutatásában, az állásajánlatok értékelésében, az állásinterjúkra való felkészülésben, a munkaszerződés megkötésében stb.
  • A munkavállaló utógondozása, amelynek során a tanácsadók nyomon követik a munkavállaló beilleszkedését az új munkahelyen, és segítenek neki a munkahelyi kihívásokkal, konfliktusokkal, változásokkal való megbirkózásban.

 

  • 2024.10.082024.10.08 – 12.12 Díjmentes Vezetői Egynapos programok Díjmentes Vezetői Egynapos programsorozatunkat a nagy érdeklődésre való tekintettel folytatjuk. Képzéseinken szemléletet, azonnal alkalmazható tudást adunk, módszereket és gyakorlatok próbálhatnak ki a résztvevők, mindezt teljesen díjmentesen. A nyílt programokat olyan vezetőknek, munkavállalóknak ajánljuk, akik szeretnék bővíteni tudásukat és látásmódjukat. A képzések különlegessége, hogy bármelyik téma vállalati képzés formájában is megvalósítható, melyre támogatás igényelhető a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 pályázati alapból. Pályázati forródrót: +36 20 338 3808info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.10.10Pannon Munkajogi Akadémia Programunkat az on-line térben tervezzük megvalósítani, ezzel is támogatva a hatékony idő kihasználását. Előadás-sorozatunk célja, hogy egy-egy munkajogi területet részletesebben is bemutassunk, lehetőséget teremtve a joggyakorlat alkalmazásának megismerésére. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.11.13Mérlegen a hibrid munkavégzés - Trendek és vállalati jó gyakorlatok a távmunka új korszakában Az esemény célja, hogy összehozza a különböző iparágak vezetőit, legjobb vállalati gyakorlatait, hogy megosszák gondolataikat és megvitassák a rugalmas foglalkoztatás jövőjét és annak vállalati kultúrákra gyakorolt hatásait, úgy mint a távmunka transzformációja, új innovációk és a mesterséges intelligencia hatásai, munkavállalói preferenciák, jogi megoldások, hatékonysági kérdések távolról, valamint vezetői kihívások és vállalati stratégiák a hibrid munka világában.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.11.21Pannon HR Konferencia Debrecen Lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg. info button Részletek ticket button Jegyek