Siketek, cukorbetegek és menekültek dolgoznak a konyhán
Ahogy más területekre sem, konyhai dolgozókat sem könnyű ma Magyarországon találni. Egy éttermeket üzemeltető cég nyitott a fogyatékosok, a menekültek és a nyugdíjasok irányába is, hogy motivált munkaerőt találjon, írja az Abcúg.
Eddig hat menekült állt munkába, akiket három nap alatt be tudták tanítani a munkára, a nyelvi akadályok ellenére, mert akartak dolgozni. Péter Emese, a cég toborzási specialistája szerint teljes értékű munkaerőt kapnak a megváltozott munkaképességű, fogyatékos munkavállaló személyében is, ha megtalálják a nekik megfelelő feladatot és abban a pozícióban dolgozhatnak, amely a személyiségüknek, fizikai lehetőségeiknek megfelel, idézi a szakembert az Abcúg.
Már meghaladja a 7%-ot a megváltozott munkaképességűek aránya a cégnél, elsősorban siketek, nagyothallók, de szervi rehabilitáltak is dolgoznak náluk. Kaszás Helga HR vezető szerint fontos, hogy felmérjék az egészségügyi állapotukat, és olyan feladatot kapjanak a munkafolyamatban, amit meg tudnak csinálni. Így kölcsönösen elégedettek lehetnek, hiszen a munkaadó kap egy elkötelezett dolgozót, a munkavállaló pedig olyan munkahelyet, amely figyel a lehetőségeire.
A menekült munkavállalókkal is elégedettek, akik segítőkészek, és saját munkájuk mellett a többieknek is segítenek, a kezdeti előítéletek ellenére.
Abcúg