Távmunka a megoldás az alacsony foglalkoztatásra
A tartalmas e-könyv mellett egy e-learning tananyag is helyet kap, amely 8 modulra osztva ismerteti az alapokat az informatikai megoldásoktól az ergonómiai ismereteken keresztül az e-adózás kérdéséig.
A filmre fogékonyabbak szintén megtalálják a számításukat, hiszen három videóval is bővült az anyag: az egyik a munkaadó, a másik a munkavállaló szemszögéből mutatja be a távmunkában rejlő lehetőségeket, míg a harmadik a távmunkahelyek létesítésének nehézségeit járja körül.
A minisztérium ezen felül új típusú szolgáltatást alakít ki az Állami Foglalkoztatási Szolgálat bázisán, ahol információval és tanácsadással lendítenek a vállalkozások távmunkaellenes magatartásán.
A távmunka elterjedését természetesen továbbra is különféle pályázatok kiírásával képzeli el a minisztérium, ehhez uniós források bevonását tervezi, méghozzá a TÁMOP-pal összhangban (Társadalmi Megújulás Operatív Program). A 26 milliárd forintos munkaerő-piaci program 20 000 álláskeresési nehézséggel küzdő (a gyes/gyedről visszatérők, alacsony iskolai végzettségűek, a pályakezdők, valamint az 50 éven felüliek) elhelyezkedését segíti elő, amihez hozzájön a megváltozott munkaképességű embereket célzó, 16 milliárd forintos program, amely közel 10 000 munkahely megteremtését irányozta elő.
A minisztérium tervei szerint az intézkedéseknek köszönhetően hazánk jelenlegi 4 százalékos távmunkaránya 2013-ra felzárkózhat a 13 százalékos uniós átlaghoz, ami hozzávetőlegesen 150 000 újabb távmunkás munkahelyet jelent.
Paraszt Imre, HR Portal