kapubanner for mobile

Munkajogi kérdések és válaszok

Munkajogi kérdések és válaszok

Munkajogi kérdések és válaszok

Munkajogi kérdések és válaszok

Munkajogi kérdések és válaszok

Munkajogi kérdések és válaszok

Főiskola és termelési gyakorlat beleszámít a nyugdíjba?

Hivatkozva erre a cikkreazt szeretném kérdezni, hogy a főiskolai évek egyenértékűek-e az egyetemi évekkel, vagyis beszámíthatók-e? A nejemnek küldött kimutatásban ugyanis ezek nem szerepelnek. Ő Budapesten a Textilipari Főiskolán végzett 3 éves képzésben 1977-ben. Másrészt nagyon felháborító az is a Nyugdíjintézet "hivatalos" válaszában, miszerint a szakközépiskolai nyári termelési gyakorlatokat (3x1 hónapot) azért nem ismernek el, mert a termelő cég (akkoriban állami vállalat) állítólag nem jelentette be azt. A bizonyítványában viszont be van jegyezve, hogy ezeket teljesítette, hiszen enélkül nem is végezhette volna el azt a középiskolát, vagyis nem kezdhette volna el a következő tanévet.

    Munkajogi kérdések és válaszok

    További cikkek
    Jubileumi jutalom: mikor esedékes valójában, és mi alapján számítják

    Közalkalmazottként dolgozom. 2022. aug.-ban megkaptam a 30 évre járó 3 havi jubileumi jutalmat. Azóta úgy hallottam, a fizetés nélküli szabadság... Teljes cikk

    Heti 1 órában dolgozónak mennyi szabadság jár?

    Heti 1 órában dolgozó munkavállalónak éves szinten hány nap szabadság jár? 1968-ban született, gyermeke nincs, kedvezményei sincsenek. Teljes cikk

    Hova fordulhatok, ha a munkaviszony megszűnt, de nem kapok meg semmilyen dokumentumot?

    Lábsérülésem miatt sajnos nem tudom tovább folytatni a munkámat, ezért kértem a munkáltatómat, hogy készítse el és küldje el számomra a kilépő... Teljes cikk

    Jogos-e a munkaidő csökkentése létszámgazdálkodásra hivatkozva?

    Általános iskolában dolgozom, jelenleg 62 éves vagyok, és teljes (100%-os) munkaidőben alkalmaznak. A kérdésem a következő: Jogosult-e a munkáltató... Teljes cikk

    Átszervezés és felmondás: milyen jogai vannak a munkavállalónak?

    A munkahelyi átszervezés során a pozíció, amelyben dolgoztam megszűnésre került, és ennek tudomásomra adásakor a munkáltató alacsonyabb beosztást... Teljes cikk

    Hírek RSS-ben