Az oldalukon találtam egy az enyémhez hasonló kérdéstés rá választ, de nem volt egész pontos. Mert azt írja, hogy megfelezték a szabadságomat. De valójában nem ez történt,hanem kiadták a szabadságomat, ami 27 nap volt, 27 napban, viszont a béremnek csak a felét utalták. Így is helytálló az Önök válasza, miszerint nem jól számoltak?
Hivatkozva erre a cikkreazt szeretném kérdezni, hogy a főiskolai évek egyenértékűek-e az egyetemi évekkel, vagyis beszámíthatók-e? A nejemnek küldött kimutatásban ugyanis ezek nem szerepelnek. Ő Budapesten a Textilipari Főiskolán végzett 3 éves képzésben 1977-ben. Másrészt nagyon felháborító az is a Nyugdíjintézet "hivatalos" válaszában, miszerint a szakközépiskolai nyári termelési gyakorlatokat (3x1 hónapot) azért nem ismernek el, mert a termelő cég (akkoriban állami vállalat) állítólag nem jelentette be azt. A bizonyítványában viszont be van jegyezve, hogy ezeket teljesítette, hiszen enélkül nem is végezhette volna el azt a középiskolát, vagyis nem kezdhette volna el a következő tanévet.
Közalkalmazottként dolgozom. 2022. aug.-ban megkaptam a 30 évre járó 3 havi jubileumi jutalmat. Azóta úgy hallottam, a fizetés nélküli szabadság... Teljes cikk
Heti 1 órában dolgozó munkavállalónak éves szinten hány nap szabadság jár? 1968-ban született, gyermeke nincs, kedvezményei sincsenek. Teljes cikk
Lábsérülésem miatt sajnos nem tudom tovább folytatni a munkámat, ezért kértem a munkáltatómat, hogy készítse el és küldje el számomra a kilépő... Teljes cikk
Általános iskolában dolgozom, jelenleg 62 éves vagyok, és teljes (100%-os) munkaidőben alkalmaznak. A kérdésem a következő: Jogosult-e a munkáltató... Teljes cikk
A munkahelyi átszervezés során a pozíció, amelyben dolgoztam megszűnésre került, és ennek tudomásomra adásakor a munkáltató alacsonyabb beosztást... Teljes cikk