Innovációs menedzsereket képez a BME és a Corvinus
A tudás értékké válásának módjáról, lehetőségeiről, Magyarország innovációs jelenéről és jövőjéről tartottak kerekasztal-beszélgetést október 1-jén a Népszabadság szervezésében. A kerekasztal-beszélgetésben részt vettek a kutatás-fejlesztés, innováció, és a tudományos élet legjelentősebb szereplői: kormányzati döntéshozók, kutatás-fejlesztésben érintett nagyvállalatok vezetői, valamint egy fiatal innovátor.
Csopaki Gyula, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) elnöke röviden bemutatta a Hivatal pályázati struktúráját, amelynek jelenleg költségvetését tekintve a legjelentősebb pályázata a Nemzeti Technológiai Program. Ennek öt alprogramjában (biotechnológiák, nano- és mikrotechnológiák; anyag- és gyártástechnológiák; információs és kommunikációs technológiák; környezeti technológiák) évente 40-80 nagyprojekt részesül támogatásban. Az elnyerhető támogatás 200 millió forinttól egy milliárd forintig terjed. A beszélgetés résztvevői közül többen is hangsúlyozták a kutatás-fejlesztési támogatások koncentrálásának fontosságát, annak érdekében, hogy igazán jelentős eredmények születhessenek. Csopaki Gyula az NKTH részéről is hasonló törekvésekről számolt be, példáué 2004 óta 19 regionális egyetemi tudásközpont jött létre és kapott támogatást a működéséhez, fejlődéséhez az NKTH-tól. Az ezek által elért eredményeket áttekinti a hivatal és csak a legsikeresebbek részesülhetnek a jövőben támogatásban. A pályázati programok terén az elnök beszélt még a stabilitás fontosságáról, így, ha lesz is változás a 2009 és 2010-es években, az mindenképpen fokozatosan történik majd, hogy a kutatói társadalom számára világos és átlátható legyen a pályázati rendszer.
Edupress.hu
- 2023.02.16Lean black belt képzés A képzés során a résztvevő megismerhetik azokat a haladó és új lean módszereket, illetve az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó fejlesztéseket, amelyek ráépülnek és kiegészítik a korábbi lean ismereteiket, ezzel szélesebb körben tudják a szervezetüknél folyó lean bevezetést támogatni.
Részletek
Jegyek
- 2023.02.16CX-Ray elégedettségfelmérés online workshop A munkahelyi hatékonyság az elégedett kollégákkal kezdődik! Skálázható, szűrhető eredmények - tudd meg, munkatársaid szerint, mik a valóban égető problémák!
Részletek
Jegyek
- 2023.02.23CX-Ray teljesítményértékelés online workshop Miért fontos a TÉR? Az egyértelmű egyéni és csapat célok és a folyamatos visszajelzés az elkötelezettséget és motivációt kiemelten meghatározó tényezők.
Részletek
Jegyek
- 2023.03.22recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
A tanulók magyar nyelvből és matematikából is vizsgáznak. Teljes cikk
Van olyan képzés, ahol 80 ezerrel kell majd többet fizetni egy félévért, mint tavaly szeptemberben. Teljes cikk
Az államtitkár szerint hazai és uniós forrásokból valósítanák meg a béremelést. Teljes cikk
- Tavaly csaknem 60 ezren szereztek nyelvvizsga-bizonyítványt 2 hete
- Öt új szakot indít a Corvinus Egyetem, mindet angolul 2 hete
- Erasmus nélkül elszigetelődnek a magyar egyetemek 4 hete
- Stop Erasmus? Kimaradhatnak az uniós csereprogramból az alapítványi egyetemek 1 hónapja
- Digitális iparból érkező szakembereket toboroz a Jaguar Land Rover 3 hónapja
- HR-es csodaeszköz vagy múló hype? Mérlegen a 4 napos munkahét 3 hónapja
- Együttműködési megállapodást kötött a Corvinus Egyetem és az MVM 4 hónapja
- Folyamatosan nő a kutatók száma Magyarországon 4 hónapja
- Coach képzés - a legjelentősebb business coach képzők 4 hónapja
- Miközben tanulunk, épül a virtuális karakterünk: új trendek a tréningek területén 5 hónapja
- Az innovációs tevékenységet végző vállalkozások aránya Magyarországon 5 hónapja