Mi alapján diszkriminálják a magyar dolgozókat a munkahelyeken?
Elbocsátáskor legnagyobb arányban az iskolai végzettség alapján éri diszkrimináció a munkavállalókat a KSH adatai alapján.
A statisztikák összesítéséből az derül ki, hogy a magyar embereket álláskereséskor éri leggyakrabban diszkrimináció, ezt követi a napi munkavégzés során elszenvedett és a létszámleépítések esetén előforduló megkülönböztetés. A munkahelyen, napi munkavégzés során legtöbbször a származás és az iskolai végzettség áll a diszkrimináció hátterében. Elbocsátáskor szintén az iskolai végzettség a legfontosabb tényező, de a származás és az egészségi állapot is „előkelő” helyen áll a rangsorban.
A cikk arra is kitér, hogy hazánkban nemzetközi viszonylatban is rendkívül alacsony a kisgyermekes anyák munkavállalása. Dániában ez az arány 80 százalék, de Svédország, Szlovénia, Hollandia és Ausztria is jól áll ebből a szempontból. A lista végén Görögország és Magyarország áll 50 százalék körüli aránnyal.
Pénzcentrum
fotó: pexels
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A vállalattól 165 munkavállalót bocsátanak el, akiknek a június 10-én esedékes májusi bérkifizetésük is elmaradt. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint a munkaadók majdnem fele egészségügyi és jóléti juttatásokat használ, hogy a dolgozók hamarabb visszatérjenek a munkába. Teljes cikk
Magyarországra is kötelezően érvényes minőségi munkahelyek kialakításáról szóló szabályokat állít össze az Európai Bizottság, a... Teljes cikk
- Így csökkenhet a lemorzsolódás? - egyetemisták segítik a kistelepülésen élők pályaválasztását 2 hónapja
- Az LMBTQ+ munkavállalók növekvő diszkriminációról számolnak be és kevésbé boldogok 3 hónapja
- Miért bukik meg a hagyományos HR a munkahelyi panaszok kezelésében? 3 hónapja
- Így befolyásolja a munkahelyválasztást az LMBTQ diszkrimináció 3 hónapja
- 12 ezren részesülnek majd digitális kompetenciafejlesztésben hátrányos helyzetű térségekben 3 hónapja
- Többségében roma embereket képeznek majd ki csúcstechnológiára 4 hónapja
- Törd át a csendet! - gazdasági kárt okozhat a munkahelyi diszkrimináció 8 hónapja
- Ha a munkát és a munkahelyet is szokni kell 8 hónapja
- Ageizmus, anyasági fal: diszkrimináció a munkahelyeken 9 hónapja
- Milyen jó gyakorlatok vannak roma munkavállalók foglalkoztatására? 9 hónapja
- A technológia területén dolgozó nők 90%-a szembesül nemi előítéletekkel 12 hónapja