Munkahelyteremtés: sok nyertes pályázat meg sem valósul
A vállalatok többnyire ismerik a különböző munkahelymegtartó, munkahelyteremtő és képzési támogatásokat, ám a nyertes pályázatoknak csupán tíz százaléka valósult meg a válság időszakában - derül ki a Lifelong Learning Magyarország Alapítvány kutatásából.
A felmérést 136 magyar cég- és HR-vezető töltött ki a www.e-benchmark.hu közreműködésével.
A legismertebb támogatás az Országos Foglalkoztatási Alapítvány (OFA) "Megőrzés" című pályázata, melynek célja a munkavállalók munkahelymegőrző képességének javítása képzéseken, illetve bértámogatási konstrukciókon keresztül. Erre a pályázatra jelentkeztek a legtöbben (39 százalék), - a TÁMOP (illetve korábban a HEFOP) által indított munkahelyi képzések támogatásának elnyerésével már csak feleennyien próbálkoztak meg (17 százalék).
Viszonylag népszerűnek (10 százalék) bizonyult még a Start Program, amely a munkaadókat kívánja ösztönözni a munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetűek (pl. pályakezdők, GYES-ről visszatérők, 50 év felettiek) alkalmazására, s csupán néhányan említették a GOP (korábban GVOP) beruházási projektekhez kapcsolódó képzések támogatását, illetve az OFA "Plusz 1 fő", "Új kilátások" és "Munkába" elnevezésű támogatásait.
A nyertes pályázatok közül a teljes egészében, vagy részben megvalósítottak aránya a kutatás alapján nem mutat kedvező képet. A válaszadók 21 százaléka nyert ugyan a Megőrzés pályázaton, azonban csupán 10 százalékuk az, aki meg is valósította a projektet - mutatott rá Szalai Piroska. Hozzátette: a TÁMOP/HEFOP munkahelyi képzések támogatása esetében ez az arány szintén hasonlóan alakul: 11 százalék nyert és 6 százalék valósult meg. Ezzel összhangban a két pályázattal közepes mértékben voltak elégedettek a pályázók.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Péntektől lehet pályázni vidéki településeken működő munkahelyi bölcsődék létrehozására - közölte a Kulturális és Innovációs... Teljes cikk
2025 a családok és a vállalkozások éve, ezért a kormány idén is azon dolgozik, hogy minden család és minden vállalkozás újabb lépést tehessen... Teljes cikk
Először nyílt meg magyar jótékonysági szervezetek számára a Morgan Stanley civil pályázata. A cél olyan innovatív ötletek támogatása, amelyek... Teljes cikk
- Péntektől lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására 1 hete
- Tizedik alkalommal keresik Az Év Felelős Foglalkoztatóját 2 hete
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátája és annak változása vármegyénként - grafikon 2 hete
- Ezért nehéz a kkv-nak jó könyvelőt találni 3 hete
- 45 millió forintos támogatás innovatív civil ötletekért 3 hete
- Olyan munkahelyet hozunk létre, ahol mi is szívesen dolgoznánk - fókuszban a munkavállalói jóllét 3 hete
- Megjelentek a Nemzeti Tehetség Program idei pályázatai 3 hete
- Meghosszabbított határidő: még pályázhatnak a felelős kkv-k 15 milliós támogatásra 3 hete
- Az álláskeresők szerint képzési hiány van, nem pedig készséghiány 4 hete
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 4 hete
- Akár 75 millió forintos támogatást is kaphatnak a fiatal gazdák 1 hónapja