Rövidített munkaidőre áll át a Thyssenkrupp a háború miatt
Nehézségekre számít az orosz-ukrán háború miatt a Thyssenkrupp, ami leépítések helyett rövidített munkaidőt vezetne be acélgyáraiban.
Német sajtóértesülések szerint a Thyssenkrupp üzemi tanácsa rövidített munkaidővel reagálna az orosz-ukrán háború hatásaira. A konfliktus elhúzódása akár leépítéseket is hozhat a cég acélgyáraiban, ezt azonban szeretnék mindenképpen elkerülni. A rövidített munkaidő bevezetéséről március 25-én hoznak döntést - írja az autopro.hu.
Áprilisban állnának át a rövidített munkaidőre, az intézkedés körülbelül 17 ezer alkalmazottat érintene, de például a gelsenkircheni Electrical Steelt, valamint a rasselsteini és hohenlimburgi telephelyet nem.
A tervezett megállapodás szerint a cég az első három hónapban a fizetés 85 százalékára, utána annak 90 százalékára emeli a rövidített munkaidő pótlékát. Ezenkívül a munkavállalók napi átalánydíjat is kapnak, ami az első tíz napban 10 euró, majd 15 euró lesz.
Azt egyelőre nem tudják megjósolni, meddig tart majd a rövidített munkaidős korszak. A Thyssenkrupp március 16-án jelentette be, hogy a háború miatt üzleti és ellátási nehézségekre számít.
A magyar leányvállalattól azt az információt kaptuk, hogy üzemeik rendben működnek Magyarországon és nem tervezik a csökkentett munkaidő bevezetését.
A thyssenkrupp Components Technology Magyarországon közel 2700 munkatársat foglalkoztat: Budapesten mintegy 1200 fős, Veszprémben 40 fős K+F kompetencia központot, Győrben futómű összeszerelő üzemet működtet; Jászfényszarun elektromechanikus kormányszervókat és motorkomponenseket, Debrecenben pedig rugókat és stabilizátorokat gyárt Ipar 4.0 egységeiben.
Fotó: thyssenkrupp.com