Gyárbezárásokhoz vezetne az orosz gázembargó - vélik német szakszervezetek
Egy azonnali gázembargó a termelés csökkenéséhez és további munkahelyek megszűnéséhez vezetne Európa legnagyobb gazdaságában is.
Német munkaadók és szakszervezetek egyaránt ellenzik az Európai Unió tilalmát az orosz gázimportra vonatkozóan, mivel szerintük egy ilyen lépés gyárbezárásokhoz és munkahelyek megszűnéséhez vezetne. A nyilatkozat amiatt látott napvilágot, hogy az európai vezetők az Oroszország elleni lehetséges új szankciók bevezetéséről tárgyalnak az energia területén, miután április 7-én már megtiltották az orosz szén importálást, augusztusi kezdettel. Ukrán vezetők azt állítják, Oroszország az energiaexportból származó bevételeiből finanszírozza a háborút, és ennek véget kell vetni - írja az AP hírügynökség.
Rainer Dulger, a BDA munkaadói csoport vezetője és Reiner Hoffmann, a DGB szakszervezeti konföderáció vezetője a DPA német hírügynökségnek eljuttatott közös állásfoglalásában azt írja, egy azonnali gázembargó a termelés csökkenéséhez és további munkahelyek megszűnéséhez vezetne.
Németország a jelentős feldolgozóiparával és az orosz gáz egyik legnagyobb importőreként egyelőre ellenzi az energiaimport teljes tiltását, fokozatosan szüntetnék meg az orosz energiahordozóktól való függőségét: az olajtól az év végére, a gáztól pedig 2024 közepére válnának függetlenné.
Az unió ugyanakkor olyan lépéseket vázolt fel, amelyek keretében kétharmaddal csökkentené az év végére az orosz gáz behozatalát. Az Oroszországgal szemben alkalmazott széles körű gazdasági szankciók ellenére az unió továbbra is naponta 850 dollárnyi összeget fizet Oroszországnak a gázért és az olajért, miközben a kormányok elítélik az Ukrajna ellen folyó háborút – írja az AP.