Vállalati képzéseket támogató pályázatok az Új Széchenyi Tervben
Február 11-én az Új Széchenyi Terv keretében közel 80 pályázati felhívás jelent meg nagyjából 500 milliárd forint értékben. Az új fejlesztéspolitikai rendszer célja, hogy 10 év alatt egymillió új adózó munkahely jöjjön létre.
A Perfekt Zrt. szerint a vállalatirányítási rendszereket, eszközbeszerzéseket, komplex fejlesztéseket tervező vállalkozások mellett érdemes a vállalati képzéseket tervező vállalkozásoknak is figyelemmel kísérniük a pályázati kiírásokat. A február 11-én megjelent pályázatokra a projektgazdák március 1-jétől adhatnak be projektötleteket.
A TÁMOP-2.1.3.-11/A, illetve B kódszámú pályázatok - melyek már elérhetőek - a munkahelyi képzéseket hivatottak támogatni a konvergencia régiókban. Az előbbi a mikro- és kis-, az utóbbi a középvállalkozások munkahelyi képzéseinek támogatását célozza meg. Célja a munkaerő versenyképességének, az alkalmazottak foglalkoztathatóságának, a munkavégzés során alkalmazott képességeinek és kompetenciáinak javítása, ennek eredményeként a vállalatok versenyképességének növelése és munkavállalóik tudásának folyamatos fejlesztése, ösztönzése.
Egy mikro- vagy kisvállalkozás maximum 5 millió forint támogatásra pályázhat, középvállalkozások esetében az igényelhető összeg minimum 1, maximum 50 millió forint lehet. A pályázó cégeknek fontos azzal tisztában lenniük, hogy a támogatást kétféle módon vehetik igénybe: képzési támogatásként, vagy csekély összegű támogatásként. A támogatás intenzitása nagyban függ a választott módozattól, mely akár a 100 százalékot is elérheti.
A pályázati kiírás keretében kizárólag az abban felsorolt képzéstípusok, így a szakmai (OKJ-ban szereplő és nem szereplő szakképesítés megszerzésére irányuló) képzések, idegen nyelvi képzések, a vállalkozások működésével kapcsolatos (pénzügyi, számviteli, adó, vám, társadalombiztosítási stb.) képzések, valamint a számítástechnikai, informatikai, illetve munka- és egészségvédelmi képzések megvalósítására igényelhető támogatás. A vásárolt szolgáltatásként megvalósuló képzéseket kizárólag a Felnőttképzési Akkreditáló Testület (FAT) által akkreditált képző intézmény bonyolíthatja le.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Ősztől új pályázat segíti a munkakörülmények fejlesztését, 4,5 milliárd forint jut a hazai kkv-k támogatására - közölte a Nemzetgazdasági... Teljes cikk
Elindult a nevezés Az Év Szakembere 2025 díjra. A Mapei által alapított szakmai elismerés célja, hogy reflektorfénybe kerüljenek a kiemelkedő munkát... Teljes cikk
Péntektől lehet pályázni vidéki településeken működő munkahelyi bölcsődék létrehozására - közölte a Kulturális és Innovációs... Teljes cikk
- Az álláskeresők szerint képzési hiány van, nem pedig készséghiány 1 hónapja
- Coach képzések: ezek az akkreditált üzleti coach képzők 1 hónapja
- Végzett az első, duális képzésű vegyésztechnikus évfolyam Kazincbarcikán 2 hónapja
- Az UNIQA csatlakozik a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetségének (MBTSZ) felsőfokú képzési programjához 2 hónapja
- A 3-22 éves népességből iskolarendszerű képzésben részt vevők aránya - grafikon 2 hónapja
- Saját képzési központot indított útjára a Ganz 2 hónapja
- A hibát nem az emberben, hanem a folyamatban keressük - Gyarmati Katalin, a Nissin Foods HR vezetője 2 hónapja
- Ezek az iskolatípusok a legnépszerűbbek a nyolcadik osztály után 2 hónapja
- Stratégiai szemléletű HR szakembereket képez az ELTE PPK 2 hónapja
- Akár 150 millió forint ingyenpénz: nincs most ennél kedvezőbb képzési pályázat 3 hónapja
- A technológiai iparágban dolgozók túlértékelik az AI-tudásukat 3 hónapja