kapubanner for mobile
Megjelent: 2 éve

Állásinterjú

Speciális típusú kétszereplős beszélgetés, melyben mindkét fél sajátos szerepben, valamilyen cél elérése érdekében kommunikál egymással.

images

Az állásinterjú a munkavállalói kiválasztási folyamat egyik kulcsfontosságú része, amely során a jelentkezőkkel találkoznak és megvitatják az álláshoz kapcsolódó kérdéseket, készségeket és tapasztalatokat. Az állásinterjú célja az, hogy a munkáltató értékelje a jelentkező alkalmasságát, személyiségét és a munkakörrel való kompatibilitását. Néhány fontos információ és tipp az állásinterjúval kapcsolatban:

  1. Előkészület: Mind a munkáltatónak, mind a jelentkezőnek érdemes előre felkészülnie az állásinterjúra. A munkáltatónak ismernie kell a jelentkező önéletrajzát és egyéb jelentkezési anyagait, míg a jelentkezőnek is fontos az alapos kutatás a vállalatról és a pozícióról.

  2. Különböző típusok: Az állásinterjúk különböző típusokban jelenhetnek meg, beleértve a hagyományos interjúkat, a kompetencia alapú interjúkat, a szituációs interjúkat vagy a csoportos interjúkat. Mindegyiknek saját jellemzői és célcsoportja van.

  3. Kérdések: Az interjú során gyakran felmerülnek különböző típusú kérdések, beleértve a személyes kérdéseket, a készségeket és az előző tapasztalatokkal kapcsolatos kérdéseket. Az interjúkat készüljön elő válaszokkal az ilyen típusú kérdésekre.

  4. Kommunikáció: Az interjúnak a kölcsönös kommunikációra kell épülnie. A munkáltató ismerteti a vállalatot és a pozíciót, míg a jelentkező bemutatja magát és hangsúlyozza, miért alkalmas az állásra.

  5. Testbeszéd: A testbeszéd és a verbális kommunikáció egyaránt fontos az állásinterjún. A megfelelő testbeszéd segíthet kifejezni a magabiztosságot és az elkötelezettséget.

  6. Kérdések feltevése: A jelentkezőnek szokásban kell lennie a kérdések feltevésével is. Ez nem csak mutatja az érdeklődést, hanem lehetőséget is ad a jelentkezőnek a vállalat és a pozíció jobb megismerésére.

  7. Követő lépések: Az interjú után a munkáltatónak és a jelentkezőnek egyaránt van felelőssége a további lépések megtételére. Az interjú utáni követő lépések közé tartozik az értesítés, a további interjúk megszervezése vagy az állásajánlat.

Az állásinterjú egy olyan lehetőség, amely mind a munkáltatónak, mind a jelentkezőnek fontos információkat nyújt, és az állás elnyerése vagy kiválasztás során kulcsfontosságú szerepet játszik.

  • 2024.04.30NewLeadership – Vezetői eszköztár bővítése Önmaguk fejlesztését is fontosnak tartó középvezetőknek, frissen kinevezett döntéshozóknak szóló komplex és intenzív vezetőfejlesztő program sok gyakorlattal. Különlegessége, hogy a résztvevők átgondolhatják és megoszthatják egymással aktuális kihívásaikat és még a kritikus vezetői helyzetek megoldásáról is tanulhatnak egymás jó gyakorlatából is!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.02Munkaviszony létesítése és megszűntetése – Dr. Berke Gyula Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Gazdaságilag nem aktívak

Gazdaságilag nem aktívak azok, akik nem sorolhatók sem a foglalkoztatottak, sem a munkanélküliek csoportjába. Teljes cikk

Munkanélküliségi ráta

A munkanélkülieknek a gazdaságilag aktív népességen belüli aránya. Teljes cikk

Aktivitási arány

A gazdaságilag aktívak aránya a népességen belül azt mutatja meg, hogy a népesség hány százaléka vesz részt a munkaerőpiacon, azaz a... Teljes cikk