Beteg ember már nem is kell a munkahelyre?
Hova fordulhatok jogorvoslatért, ha sorban elutasítanak a munkahelyek, mert több súlyos betegségem van? Évek óta rokkant járadékot kapok, de mivel oly csekély az összeg, így betegen is dolgoznom kell. Szeretnék is, de sajnos mindenhol elutasításba ütközök. Már az összeroppanás határán állok, hát ennyit ér egy ember? Aki betegen is dolgozni akar, az már nem kell?

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
Érdemes nyitott szemmel járni, mert ma már rengeteg olyan munkaadó van Magyarországon, akik tudatosan törekszenek arra, hogy a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatásán keresztül előmozdítsák a munkavállalók ezen speciális rétegének a mind hatékonyabb integrációját. Javaslom, hogy járjon utána, hogy melyek azok a cégek, akik szívesen alkalmaznak fogyatékos/egészségkárosodott személyeket, és keresse meg őket akár közvetlenül is álláskeresési szándéka kifejezése céljából, egy e-mail/telefonhívás formájában.
Tájékoztatásul elküldöm Önnek a Fogyatékosság-barát Munkahely elismerés honlapját, ahol megtalálja az elismerés díjazottjait: olyan vállalatokat, akik fontos lépéseket tettek meg a megváltozott munkaképességűek nyílt munkaerő-piaci integrációja irányába.
Emellett a civil szektor (alapítványok, egyesületek) és a fővárosi/megyei kormányhivatalok foglalkoztatási főosztályai is sokat dolgoznak azon, hogy a célcsoport tagjainak elhelyezkedését, álláskeresését támogassák, ezért mindenképpen érdemes konzultálni velük is a munkalehetőségeket illetően.
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a kerdes@hrportal.hu címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László.
Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Antalóczy Adrienn válaszol.
Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ.
A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus és a Saldo Zrt segít.
HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot.
Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol.
Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel
Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Saldo Zrt válaszolja meg.
Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg.
Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet.
Közszolgálati kérdésekkel kapcsolatban Dr. Hódosi Anikótól kérdezhet.
Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol.
HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.