kapubanner for mobile
Szerző: Barna Eszter
Megjelent: 4 éve

Így zárják a 2020-as évet a HR vezetők (4.) - Endrei-Kiss Judit, Telenor

A régi vezetői modellek megdőltek, az embereket a felhatalmazó közeg tudja igazán motiválni. A krízisek pedig rengeteg tanulási lehetőséget tartogatnak, vonta le a következtetéseket az elmúlt évről Endrei-Kiss Judit, a Telenor HR vezérigazgató-helyettese.

Mit tart HR vezetőként az év legnagyobb eredményének szervezetén belül?

Az idei év egyik fontos projektje volt a Telenornál a kultúrafejlesztés, ami túllépett egy szokásos kultúra-projekt keretein: a járványnak köszönhetően demonstrálni tudtuk az egymásért való felelősségvállalást, az összetartást. A vállalati értékeink, mint például a bátorság, szenvedély, az ügyfelek iránti elkötelezettség, a közösség, a fejlődés iránti vágy ugyanúgy tartalommal teltek meg, mint az olyan, az üzleti életben ritkán használt fogalmak, mint a szolidaritás vagy az összetartozás.

A dolgozói elkötelezettség szintje az idei évben soha nem látott magasságokban volt, ugyanúgy, mint a heti rendszerességgel mért vezetői index is, ami azt jelzi, hogy a kollégáink bíznak a közvetlen vezetőinkben. Mindezek meg is hozták az eredményt, üzletileg is sikeres évet zártunk, és dinamikusan fejlődtünk idén.

Mi volt a legnagyobb kihívás az Ön számára?

Az, hogyan lehet ebben a jelenlegi helyzetben a személyes találkozásokat lekorlátozó világban létrehozni és megerősíteni az emberek közötti kapcsolódásokat és az összetartást. A régi vezetői modellek megdőltek. Világosan látszik, hogy az emberek felhatalmazó közegben, a szabadságukkal élve keményen tudnak dolgozni, és motiválja őket a teljesítmény iránti vágy. Az év másik tanulsága pedig az számomra, hogy sokkal nagyobb hatással tudunk lenni a környezetünkre, mint korábban gondoltuk.

Mi az, amit idén megtanult, miben változott leginkább a HR-en belül a szemléletmódja?

A változások egyik pillanatról a másikra végbe tudnak menni, amikor valós, releváns igény van rájuk. Éveken keresztül lehet például dolgozni egy digitális transzformációs folyamaton, de amikor valós szükséglet az, hogy átálljunk a virtuális működésre és digitális eszközöket használjunk, akkor a szervezet pillanatokon belül alkalmazkodik - a Telenornál ez egy nap alatt lezajlott. A krízisek rengeteg tanulási lehetőséget és akár konkrét örömöt is tartogatnak, a traumatikus helyzetek pedig rengeteg fejlődést hoznak.

Ha 3 szakmai szót kellene említeni 2020-ból, ami új volt vagy gyakran előjött, mi volt az? A gyakorlatban az Ön szervezeténél mit jelentettek?

Szolidaritás: nehéz pillanatokban fel kell adnunk a kedvező helyzetünket és segítenünk kell másokat abban, hogy talpon maradhassanak.

Közösség: egy munkahely nem csupán kollégák tömege, hanem valós hatást és változásokat létrehozó közösség valós felelősségvállalással és az egymás iránti összetartozás érzésével.

Agilitás és alkalmazkodás: a szervezet erőssége és gyengesége is pontosan megmutatkozik a krízisek során. Az válik sikeressé, aki gyorsan és megfelelő módon tud alkalmazkodni a változó körülményekhez.

Mit vár 2021-től? Mi lesz a legfontosabb megoldandó feladat/kihívás?

2021-ben folytatódni fognak a változások a környezetünkben - a régi “normális” nem létezik többé. 2021-től azt várom, hogy kialakulnak az új munkavégzés körülményei (pl. az otthoni és irodai munkavégzés keretei, a távmunka arányai kialakulnak), megerősödnek az újfajta vezetés kompetenciái (az agilitás és felhatalmazás) és folytatódik a digitális átalakulás.

Kívánok mindenkinek elcsendesedést az ünnepekre és inspiráló, világot, és szervezeteket jobbító projekteket a 2021-es évre.



  • 2024.09.19PANNON HR KONFERENCIA 2024. Hagyományos őszi Pannon HR Konferenciánkon, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal, izgalmas kerekasztal beszélgetésekkel készülünk. Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.09.26recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.10.02Tréning Kerekasztal Konferencia 2024. A 2024-es, őszi Tréning Kerekasztal Konferenciánk célja, hogy a résztvevők sokféle megközelítést kapjanak arról, a technológia hogyan épülhet be a tréningek világába.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.11.13Mérlegen a hibrid munkavégzés - Trendek és vállalati jó gyakorlatok a távmunka új korszakában Az esemény célja, hogy összehozza a különböző iparágak vezetőit, legjobb vállalati gyakorlatait, hogy megosszák gondolataikat és megvitassák a rugalmas foglalkoztatás jövőjét és annak vállalati kultúrákra gyakorolt hatásait, úgy mint a távmunka transzformációja, új innovációk és a mesterséges intelligencia hatásai, munkavállalói preferenciák, jogi megoldások, hatékonysági kérdések távolról, valamint vezetői kihívások és vállalati stratégiák a hibrid munka világában.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Kutatás: az új munkatársak felvétele a legnagyobb kihívás a pénzügyi vezetők szerint

A pénzügyi vezetők (CFO-k) 70%-a nem tervezi átszervezni pénzügyi osztályát a következő két évben - állapítja meg a Deloitte 2024-es... Teljes cikk

Az AI-szorongás hatása a munkavállalókra

Hogyan hat az AI jelenléte a munkavállalói jóllétre és milyen eszközökkel lehet befolyásolni ezt a hatást? Egyes iparágakban a technológia... Teljes cikk

Ilyen arányban alkalmaznak a magyar cégek mesterséges intelligenciát

A magyar cégek 20 százaléka már alkalmaz, 18 százaléka pedig két éven belül tervez bevezetni mesterséges intelligencián (MI) alapuló megoldásokat,... Teljes cikk