Köteles visszavenni állományba gyes után a munkáltatóm?
2012 december 10. óta szabadságon vagyok, 2 gyermekem született. Tavalyi évben szerettem volna visszamenni, ezt hivatalosan is jeleztem áprilisban, de azt mondták nincs hely, pedig júliustól épp egy kolléga ment szülési szabadságra, majd július 1-től felvettek egy külsőst. Nem álltam bele a vitába, mert sejtésünk alapján közös megegyezést kértek volna, én ezt nem szerettem volna. 2016 év végén ismét nyílt lehetőségem egy pozícióra, de másik osztályon, szóban garanciát kaptam, hogy várnak, de IT fejlesztések miatt ez már most húzódik így visszajelzés júniusban várható. Nekem a gyes 2017 augusztusában megszűnik, van 57 nap szabadságom, melyet június 1-től mindenképp szeretnék biztonsági okból kivenni, talán addigra a pozíció is megnyílik csúszásokkal együtt, illetve nem szeretnék kicsúszni a határidőből sem. Erről a jelenlegi vezetőm is tud. Kértem, hogy június 1-től ismét állományba kerüljek, de a vezetőm elutasította, hogy ne foglaljam a helyét más kollégának, miért várom el, hogy ők tartják nekem a pozíciót, majd más osztályra megyek, lehetséges ez? Nem szeretnék haragot sem, de teljesen tanácstalan vagyok, hogy ilyenkor milyen jogok illetnek meg, szabadságot, ha kiveszem neki kell mindenképp állományba venni? Másik osztály még nem tud, amíg nem kap engedélyt és eddig nem kapott rám, csak, ha fejlesztések megtörténtek. Mire hivatkozhatok a vezetőmnél, ha megszüntetem a fizetés nélküli szabadságomat?

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a kerdes@hrportal.hu címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László.
Munkajogi kérdésekre Dr. Olajos- Kiss Rita és Dr. Ferencz Jácint válaszol.
Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a UCMS Group ad választ.
A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus segít.
HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot.
Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol.
Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel
Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Takács László válaszolja meg.
Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg.
Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet.
Közszolgálati kérdésekkel kapcsolatban Dr. Hódosi Anikótól kérdezhet.
HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.